Pewien pomysł - prośba o opinię

To może jak już się wszyscy tam wyprowadzą wystąpię do Liska o zmianę nazwy forum właściwego (w końcu sam tu zostanę+młodzi userzy) na “forum.dobreprogramy.kerimus.pl”?

Nie wyolbrzymiaj sprawy. :?

Niejeden będzie ciężko obrażony!

Powiem Wam, że chyba pierwszy raz na tym Forum zetknęłam się z “czymś”, co mi nie pozwala zająć jednoznacznego stanowiska i sama nie wiem, co o tym pomyśle sądzić! :shock: Na razie odczucia mam bowiem mieszane! :?

Przeczytałam regulamin, który Boczi zapodał z Centrum XP - jak dla mnie jest przejrzysty i te 4 m-ce karencji, jest jak najbardziej zasadnym, wstępnym kryterium. Zwróciłam uwagę na datę powstania Regulaminu - 2.06.2004, czyli z tą datą - dział ruszył!

Oczywiście w tematy nie mogłam wejść, ale zwróciło moją uwagę - że jest tam tylko 27 tematów ; czyli przez blisko 8 miesięcy powstało tyle tematów, ile u nas się tworzy przez pół dnia, a może mniej (w przybliżeniu)!

Czyli wiele się nie nagadali :mrgreen: - choć postów 1076 (ciekawe, ile tam OT-ów i gadania po próżnicy)! :stuck_out_tongue:

Wiadomo, że fakt - iż tam nie będzie ścisłej moderacji - nie zwalnia nas od zachowania szacunku wobec zasad Forum i nie będziemy tam pisać o crackach i serialach, używać w sposób niepofolgowany brzydkich wyrazów, czy też schodzić w tematy erotyczno-cielesne.

Nie wiem zatem, o czym mogłabym pisać tam - czego nie mogłabym pisać tu , czyli razem ze wszystkimi.

Nie wiem też, czy jest mi potrzebna świadomość zakwalifikowania się do tzw. elity Forum i czy to byłby dobry pomysł…

Dobrze się czuję pisząc ze wszystkimi na równych prawach i staram się wytworzyć taki klimat - by zarówno Ci, co przychodzą po raz pierwszy i są zagubieni, jak i Ci którzy są dużo młodsi (a o to nietrudno :mrgreen:) czuli się przeze mnie traktowani z szacunkiem i na zasadzie równych partnerów. Pomijając oczywiście chamską ekstremę - wtedy już nie ma “zmiłuj się”… :twisted:

Dlatego też na razie - brakuje mi wiodącego i głównego motywu - czemu miałoby to służyć… :roll:

A ja jestem za :lol:

Na forum Infojamy, istniejącym od 10 Kwietnia 2002, jest też

taki dział i od tej pory jest tam tylko 236 tematów i > 8500 postów.

Stanowi to niewielką ilość w stosunku do ponad 10 000 Userów,

którzy napisali ponad 375 000 postów.

A wracając do zasadniczej treści - tak sobie myślę, że

czasem dobrze jest wyjść do ekskluzywnego lokalu

i spotkać się z kimś, kto nadaje na tych samych

falach - nie musi zaraz o tym wiedzieć cały szeroki

krąg znajomych, nie mówiąc już o wymienianych poglądach.

Istnieje przecież klub moderatorów, do którego tylko Wy macie dostęp, więc nie widzę powodu braku zaspokajania swojej “próżności”

Zaczyna mi ten pomysł przypominać tworzenie jakiegoś supersejmu, z którego wyrugowano by Leppera, Giertycha…itd. i omawiano tematy niedostepne dla maluczkich. Za komuny też były takie elity.

Albo w Indiach coś na wzór kast.

Najlepiej załóżcie jakieś osobne forum dla wtajemniczonych, żeby nikt o nim nie wiedział i wtedy Wy osiągniecie swój cel a reszta userów nie będzie zniesmaczona!

:o :o :o :o :o

O czym Ty mówisz ??

Tak nawiasem => ‘Czemu on a ja nie ?’. Userzy, którzy przychodzą tu tylko po to, bo mają pytanie a później znikają raczej nie będą tym zainteresowani.

Forum to nie musi być widoczne dla wszystkich. Przez co ‘młodzi userzy’ nie będą zazdrosni. A osoby codziennie bytujące powinny się tam znaleźć, aby nie bylo ‘a czemu ja nie’. Napewno nie ma ich więcej jak 30.

[Oczywiście 'ze stażem >=4 miesięcy ;)]

To mała liczba w stosunku do prawie 6000 zarejestrowanych. :smiley:

Chyba ma na mysli archiwum :slight_smile:

Cool idea!! Nareszcie uzytkownik stale piszacy na forum moze sie uwolnic od lamerów pytajacych gdzie mozna znalesc cd-keya!!

Jeżeli tak mają wyglądać nasze elity, to ja wysiadam!

Mówię w przenośni, bo przecież takiego klubu nie ma, aczkolwiek Raq znalazł taki o którym sam nie pomyślałem.

no stary skoro ty w takich kategoriach postrzegasz “mniej” znających się na komputerach bądź takich z, którzy wyskoczą z jakimś głupstwem to ja dziękuje za Twoje towarzystwo w gronie “Elity”… o ile mi będzie dane :!:

żenada człowieku, żenada :!: :!: :!: :frowning:

Już po niektórych wypowiedziach widać, że jeżeli pomysł zostanie wprowadzony w życie, będzie to zarzewiem wojny wywołanej przez ludzi, którzy nie posiadają zdolności samooceny i nie są samokrytyczni! !!

Szczerze powiedziawszy po przeczytaniu kilku opinii, pomysł przestał mi się podobać.

Jak do tej pory, zdecydowanie bardziej przekonały mnie argumenty przeciwko takiemu działowi niż odwrotnie.

Coś mi się wydaje, że tworzenie kółka wzajemnej adoracji, nie ma jednak sensu.

W końcu niejeden raz słyszałem, że nie musimy czerpać pomysłów z innych for!

Był to zawsze argument na “nie” jeśli się przywoływało rozwiązania z innych podobnych społeczności internetowych! (vide: punktacja userów)

Forma powinna brzmieć ‘for’ :smiley: :stuck_out_tongue:

Widzę, następny kandydat do elit!

A propos Twojej uwagi, to jeśli jesteś już takim mistrzem języka polskiego to wydaje mi się, że prawidłowo powinieneś napisać: “prawidłowa forma powinna brzmieć…itd” ? (popraw mnie jeśli się mylę)

:shock: :x

Zwróciłem Ci tylko grzecznie uwagę [OT]

A ja powiem (chociaż moje zdanie się napewno nie będzie liczyć bo jestem tu chyba z was najkrócej) ale uważem że ten pomysł jest całkiem dobry!! Przynajmniej w tym dziale mogli by pisać sami Profesionaliści! A lamerzy mieli by swoje działy!! Ale też mi się to nie podoba ponieważ jeśli wszyscy któzy posiadaja dużą wiedze na temat komów itp. jak by na tamtym dziale tylko siedzieli to nie pomogli by zbytnio innym userom którzy np. się dopiero zarejestrowali i chcieli by się dowiedzieć czegoś !!