Pewnie to banalnie proste konfiguracja LAn

witam

pewnie to banalnie porste ale nie moge dojsc o co chodzi…

mam dwa komputery podlaczane (na jednej odnodze sieci kolejno- idac od miejsca w ktorym siedze) przez: switch (dwa kompy - “dom1” i “dom2”)–> switch(kilka pustych gniazdek i jeden komputer - nie przypisany do grupy roboczej czy raczej w standardowej mshome)–>router–> interek.

probuje polaczyc dwa kompy na koncu nitki (“dom1” i “dom2”) , sa w tej samej grupie roboczej “DOM” ale mimo tego gdy w otoczeniu sieciowym (komputery sie widza) z jednego staram sie zobaczyc udostepnione katalogi drugiego wyswietla mi sie komunikat:

ODMOWA DOSTEPU: \dom2 nie jest dostępny. możesz nie miec uprawnien do uzywania tego zasobu sieciowego. skontaktuj sie z administratorem tego serwera, aby uzyskac uprawnienia dostepu

na wszystkich oczywiscie internet dziala bezproblemowo. systemy sa oryginalne i zaktualizowane. obydwa xp jeden home - “dom1” drugi pro - “dom2”. konfiguracja IP ustawiona na automatyczną. siec nie jest komercyjna tylko moja domowa.

pomozcie bo wpadne w depresje :wink:

Ja też tak miałem, ale później doszedłem do wniosku, że to tylko moja wina, bo - UWAGA - nie pozwoliłem na wymianę plików w sieci lokalnej w jednym firewallu zainstalowanym na komputerze stacjonarnym. Zobacz, może blokujesz dostęp widoczności komputera w sieci przez firewall.

wylaczylem firewalle w obu kompach, zapore systemowa i w routerku (livebox) i dalej nic… moze trza by jakis wyjatek na jakims porcie otworzyc czy co sie tam z tym robi :wink: