Pewny program do kopii partycji systemowych

Potrebuje skopiować wszystkie partycje 1:1 tak abym mógł przywrócić komputera z recovery oraz sterownikami w stosunku 1:1 (tzn kopiuje na nowy dysk , odpalam i instaluje mi dokladnie system fabrycznie dostarczony od producenta z dodatkami?

Jaki program się idealnie do tego nadaje i czy nie ma w całym procesie jakiś potencjalnych haczyków (tzn czy muszę te partycje kopiować w odpowiedniej kolejności itp itd.

Dodam że nie chce kopiować całego dysku ponieważ zajmie to za dużo miejsca. Chce jednynie skopiować wszystkie partycje potrzebne do fabrycznego stanu urządzenia

AOMEI Partition Asistant w wersji 6.1,Nowsza wersja wprowadza już ograniczenia dotyczące wykonywania kopii.

co to za ograniczenia ? Nie ma nic darmowego ?

Poczytaj, wypróbuj:

Sam korzystałem wielokrotnie i z czystym sumieniem mogę polecić: Paragon Backup & Recovery 2014 i Redo Backup and Recovery 1.0.4

Z zupełnie darmowych bez ograniczeń to Clonezilla.

Pod warunkiem, że miałeś do czynienia z nazewnictwem dysków/partycji pod systemem Linux.

1 polubienie

Acronis True Image.

…darmowy miał być.

Ta wersja Paragona bardzo dobra, ale oba programy wymienione przez Ciebie nie obsługują Windows 10.

Dziwne to co piszesz. Sam mam w/w program i Windows 10.

Program pozwala w szybki i łatwy sposób utworzyć bootowalny pendrive.

Komputer uruchomiony z takim nośnikiem podłączonym w gnieździe USB pozwala uruchomić w pełni funkcjonalny Paragon Backup & Recovery (można tworzyć obrazy jaki przywracać partycje z nich)

Sugerowałem się info na stronie Paragona
https://www.paragon-software.pl/products/free/id,257
Używałem go pod Windows7. Bardzo fajna w nim funkcja - możliwość utworzenia kapsuły bezpieczeństwa na odseparowanej partycji na dowolnym dysku.

Nowsza wersja została okrojona z klonowania partycji systemowej,więc lepiej pobrać starszą.

Co do innych programów darmowych to Clonezilla,Macrium Reflect(musisz zarejestrować aby dostać klucz),Acronis True Image(dla dysków WD i Crucial,pobierasz na stronie producenta dysków)

Acronis True Image darmowy nie jest trzeba zaplacic nie male pieniadze

Jeśli masz dysk od WD to możesz pobrać ten program ze tej strony https://support.wdc.com/downloads.aspx?lang=pl

Pełna wersja jest płatna.