Phenom 550 BE, odblokowany,stabilny a czasami nie wstaje

AMD Power Monitor Version 1.3.1.0016 - pobaw się w opcjach trybami zasilania, zobaczysz jak zmienia się w zależności od trybu.

AMD OverDrive 3.1

no właśnie nie bardzo mogę zostawić na najnowszym biosie, bo na F7 muszę podnosić napięcie NB i NB Vid żeby proc się odblokował i żeby pamięci w ogóle ruszyły na 1600 (pomijam już fakt że chodzą niestabilnie nawet po takich zabiegach). Co więcej w biosie F7 jeśli coś mu nie pasuje, to się wysypuje i nie chce w ogóle wstać, czyli z grubsza ten problem z którym tu się zgłosiłem. Dla porównania bios F4 zgłasza błędy albo pojawiają się błędy przy testach, ale przynajmniej komp wstaje i nie muszę obudowy otwierać żeby resetować CMOSa co chwilę, co więcej mam odblokowanego i podkręconego proca i jedynie podbite napięcie na procu do 1.4v.

Cool’n’Quiet w biosie mam na AUTO a biosu używam F4.

FXJ:

Dzięki, zainstalowałem Power Monitor, włączyłem scheme Power Saver ale niestety pozostaje to bez wpływu na taktowanie(mnożnik) procesora.

OverDrive’a mam, ale jest na tyle skomplikowany, że trochę mnie zniechęcił (pomijam już fakt że ściągałem go żeby mi ustawił timingi kości pamięci BE Memory Profiles, a nie był w stanie nawet ściągnąć ich z serwera). Jest tam w ogóle opcja żeby ustawić C’n’Q, czy trzeba manualnie te suwaki przestawiać za każdym razem?

co ciekawe i Power Saver i OverDrive pokazują napięcia na rdzeniach na poziomie 1.275, chociaż napięcie na procu jest ustawione w biose na +0.125 czyli koło 1.4 - nie bardzo wiem o co tu chodzi.

Tu masz zakres napięć tylko sprawdź czy masz C2 czy C3