Phenom 955 skaczące temperatury

Witam, otrzymałem dzisiaj phenoma 955, zdemontowałem stary procesor oczyściłem radiator, powierzchnię procesora, i nałożyłem pastę sposobem na “ziarnko grochu” odpalam komputer wchodzę do biosu i na starcie temperatura mi rośnie do 55 stopni, odpalił się windows, włączyłem speed fana i temperatura zaczęła spadać, najniższa jaką zauważyłem to 35 stopni w idle, podczas grania w GTA 4 doszła do 73 (wedle HW monitor) powiedzcie mi czy to wina stockowego chłodzenia od athlona? Wentylator jest wolniejszy chyba o jakieś 2.5k rpm.

Prawdopodobnie to wina chłodzenia. Od jakiego dokładnie athlona jest to chodzenie?

W specyfikacji Twojego Phenoma jest podana max. temp. pracy 62°C.

Od Athlona II x2 255, czyli tylko wymiana chłodzenia wchodzi w grę, niestety dopiero w przyszłym miesiącu będę mógł się zaopatrzyć w nowe chłodzenie. Polecisz jakieś od 100 do 150zł?

To zależy jaki masz priorytet. Jeżeli tylko chłodzenie, to na pewno ktoś Ci tutaj doradzi do 150zł coś fajnego. Jeżeli chcesz żeby do tego ono cicho pracowało, to ja Ci proponuję to:http://www.ceneo.pl/25745815#tab=click

Korzystałem kiedyś z niego, fajnie pracowało. Trzeba tylko sprawdzić czy mieści się w obudowie.

Pasta jakaś porządna, czy byle co, byle było? Zmiana pasty, jak pewnie wiesz, potrafi znacznie obniżyć temperaturę CPU. Sama pasta dobrze się rozeszła po procesorze, sprawdzałeś?

Chłodzenie Athlona (radiator bez heat pipe) jest za słabe (ten Phenom nawet na własnym chłodzeniu potrafi się przegrzewać).

 

Jeśli chodzi o chłodzenie to np.

SilentiumPC Fera PRO

SilentiumPC Fera 2 (niektórzy narzekają na utrudniony montaż)

SilentiumPC Fortis 

Pasta arctic silver 2 rozprowadzona dobrze. A co powiecie o chlodzeniu thermaltake contac 2?

Thermaltake contac 29? Jeżeli tak to ciekawa propozycja, dobrze wypada też w testach. Jeżeli się zdecydujesz, to sprawdź czy nie będzie kolidowało Ci z pamięciami (jeżeli mają wysokie radiatory, to problem).

Powinno się zmieścić mam zwykłe pamięci DDR 3