Phenom-czy się opłaca?

Jak w temacie. Ostatnio byłem w komputerowym bo zastanawiam się nad złożeniem kompa, wszystko wiem co będę kupował oprócz procka. Gość powiedział, żeby brać Intela bo te phenomy co AMD wypuściło to jest najgorsza seria ze wszystkich dostępnych, czy tak jest napewno ??

To podejdź do niego jeszcze raz i poproś o wyjaśnienie tego, bo nie bardzo rozumiem.

Fakt, Phenom nie jest lepszy od i7 Intela, ale w takiej cenie jest bardzo opłacalny :wink:

Chodziło mu chyba o to, że nie są takie wydajne jak te intela. I teraz niewiem co zrobić, bo z tego co napisałeś to zgłupiałem :smiley:

Wszystko zależy od tego ile możesz przeznaczyć na całą budę. Phenom II X4 + dobra płyta AM3+, która w przyszłości obsłuży nowe procesory AMD FX (4, 6 i 8 rdzeni) to koszt ~700zł, i5-2500k + płyta z chipsetem P67 to już ~1100zł. Podaj więcej szczegółów, bo bez tego nic nie doradzimy.

To mi pomogło co napisałeś :slight_smile: Wezmę Phenoma, może gość chciał mnie na kasę naciągnąć, na allegro patrzyłem na procki to najdroższy Phenom jest o wiele tańszy od takiego core i5, a z parametrów doszedłem do wniosku że przebija Intela o dużo. Więc na niego się zdecyduje.

Dzięki wielkie.

Niekoniecznie naciągnąć, procesory Intela są wydajniejsze i to jest fakt, ale też właśnie droższe. Powtarzam, wszystko zależy od budżetu. Na Twoim miejscu poprosiłbym o pomoc w tym temacie:

wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-2520.html

Podajesz budżet na “skrzynkę” i ludzie pomogą Ci wybrać najlepszy sprzęt. Bo wybierając samemu, albo z pomocą sprzedawców w sklepach (oczywiście nie wszystkich), można ostro przepłacić i do tego kupić nijakie podzespoły.