Phenom II 550 odblokowanie rdzeni

Witam, niedawno zakupiłem zestaw z mojego podpisu i z ciekawości chciałem zobaczyć, czy jestem szczęśliwym posiadaczem “4 jajowca”. Zapoznałem się z vademecum. Po przestawieniu EC Firmware Selection na Hybrid system już nie wstaje, tzn. uruchamia się na chwile komp, wiatraczki się krecą, obrazu nie ma, chwile pochodzi i gaśnie. To samo dzieje się po przestawieniu mnożnika/dzielnika mostka na 12x. Jako, że niezbyt jestem obeznany z oc, prosiłbym o pomoc.

Tutaj nie ma co pomagać… widać nie trafił ci się 4 “jajowiec” :slight_smile: Przykro mi :slight_smile:

Hm, no szkoda :(. Mam jeszcze pytanie w związku z ustawieniami pamięci. Gdy ustawiam timingi zapisane w SPD komp nie wstaje, napięcie podniesione na 1,9V. Mostek przestawiony na 2400MHz (12x), tez leży. Przy ustawieniu timingów na auto, wstaje przy taktowaniu mosta 2200MHz (11x).

Wrzuć screen z zakładki SPD z CPU-Z.

c6b2b88ca5.jpg

A jak timingi puścisz na auto przy częstotliwości 800MHz, to jakie ustawia?

48d3da3375.jpg

Opóźnienia niewesołe…

Już ktoś miał na forum problem z podobnymi Patriotami bez dopisku, że są przystosowane pod platformę AMD i ostatecznie musiał jechać na niższych ustawieniach. Możesz ostrożnie podnieść jeszcze trochę napięcie, ale fajerwerków bym się nie spodziewał.

Jaką maksymalnie częstotliwość udaje Ci się ustawić na CL7 i 1,9V?

CL7 udaje mi się ustawic przy 1333MHz, i wstedy napięcie 1.65V starcza. Może przejde się do tego sklepu gdzie zamawiałem kompa i spytam czy wchodzi w grę wymiana.

Jak masz możliwość to można się przejść i powiedzieć, że ustawiasz wszystko wg XMP-1600 i komp nie wstaje. Ciekawe tylko, czy jest to wystarczająca podstawa do wymiany kostek…

NorthBridge Voltage Control ustaw na 1.2V lub 1.3V

CPU NorthBridge Freq. ustaw na 12x 2400MHz

TRFC daj dla wszystkich banków 160 ns

Command Rate na 2T

timingi daj 9-9-9-24

Set Memory Clock na x8

DDR3 Voltage Control na 1.9V