Phenom II 550 odblokowanie rdzeni

(Luki) #1

Witam, niedawno zakupiłem zestaw z mojego podpisu i z ciekawości chciałem zobaczyć, czy jestem szczęśliwym posiadaczem "4 jajowca". Zapoznałem się z vademecum. Po przestawieniu EC Firmware Selection na Hybrid system już nie wstaje, tzn. uruchamia się na chwile komp, wiatraczki się krecą, obrazu nie ma, chwile pochodzi i gaśnie. To samo dzieje się po przestawieniu mnożnika/dzielnika mostka na 12x. Jako, że niezbyt jestem obeznany z oc, prosiłbym o pomoc.

(Mrylec) #2

Tutaj nie ma co pomagać.. widać nie trafił ci się 4 "jajowiec" :slight_smile: Przykro mi :slight_smile:

(Luki) #3

Hm, no szkoda :(. Mam jeszcze pytanie w związku z ustawieniami pamięci. Gdy ustawiam timingi zapisane w SPD komp nie wstaje, napięcie podniesione na 1,9V. Mostek przestawiony na 2400MHz (12x), tez leży. Przy ustawieniu timingów na auto, wstaje przy taktowaniu mosta 2200MHz (11x).

(Adalbert) #4

Wrzuć screen z zakładki SPD z CPU-Z.

(Luki) #5

c6b2b88ca5.jpg

(Adalbert) #6

A jak timingi puścisz na auto przy częstotliwości 800MHz, to jakie ustawia?

(Luki) #7

48d3da3375.jpg

(Adalbert) #8

Opóźnienia niewesołe...

Już ktoś miał na forum problem z podobnymi Patriotami bez dopisku, że są przystosowane pod platformę AMD i ostatecznie musiał jechać na niższych ustawieniach. Możesz ostrożnie podnieść jeszcze trochę napięcie, ale fajerwerków bym się nie spodziewał.

Jaką maksymalnie częstotliwość udaje Ci się ustawić na CL7 i 1,9V?

(Luki) #9

CL7 udaje mi się ustawic przy 1333MHz, i wstedy napięcie 1.65V starcza. Może przejde się do tego sklepu gdzie zamawiałem kompa i spytam czy wchodzi w grę wymiana.

(Adalbert) #10

Jak masz możliwość to można się przejść i powiedzieć, że ustawiasz wszystko wg XMP-1600 i komp nie wstaje. Ciekawe tylko, czy jest to wystarczająca podstawa do wymiany kostek...

(Emilmlo) #11

NorthBridge Voltage Control ustaw na 1.2V lub 1.3V

CPU NorthBridge Freq. ustaw na 12x 2400MHz

TRFC daj dla wszystkich banków 160 ns

Command Rate na 2T

timingi daj 9-9-9-24

Set Memory Clock na x8

DDR3 Voltage Control na 1.9V