Phenom II 955 a taktowanie w spoczynku

Witam, mam problem z ustawieniem rzeczywistego taktowania procesora Phenom II 955 na płycie Biostar TA790GX 128M. CPU-Z pokazuje, że jest obecnie 800mhz ? mnożnik x4 ? napięcie 1,042V ( tak, wiem procesor zwalnia taktowanie gdy nie jest w stresie). Wyłączam w biosie opcję Cool’N’Quiet, procesor nie przyspiesza, aktualizuję bios do nowszego - zero reakcji. Wbijam na sztywno mnożnik x16, napięcie 1,288V, pc nie wstaje. Jak wyłączyć tą niepotrzebną mi oszczędność energii ?

Mam jeszcze drugi problem. Otóż wcześniej posiadając Phenoma II 550, grałem w Black Ops z lekkim lagiem. Po zmianie procesora i chęci go wypróbowania w tej grze, zupełnie sobie z nią nie radzi ? w MP nie mogę połączyć się z żadnym serwerem, bo trwa to bardzo długo, gdy już wejdę na serwer zatrzymuje się wszystko na oknie wyboru klasy i zachowuje się gra tak, jakbym utracił połączenie, po czym wywala mnie z błędęm że utracono połączenie z hostem. Parę godzin wcześniej, na starym procesorze było wszystko ok.

Mój PC:

Phenom 955

GTX460 1gb

OCZ 600W

2gb OCZ

250gb

Dodam, że po zmianie CPU zrobiłem sobie format dysku, mam najnowsze sterowniki i win7 x64. Jakieś pomysły ?

Oszczędność energii? Naprawdę Ci zależy, żeby procek siadł Ci po paru miesiącach od pracy w wysokiej temperaturze?

Nie sądzę żeby przy chłodzeniu przez Karakorum, z dobrą pastą, z dobrym przewiewem, z dobrą obudową tak bardzo się grzał i siadał po paru miesiącach. Osobiście nie słyszałem żeby komuś tak się stało od temperatury ?

Jeżeli chcesz żeby procesor cały czas chodził na 100% możliwości to w Opcjach zasilania edytuj ustawienia aktualnego planu i zmień Zarządzanie energią procesora -> Minimalny stan procesora na 100%.

Tyle że przy zarządzaniu energią cpu, mam tylko coś o chłodzeniu ?

Spróbuj utworzyć nowy plan.

Stworzyłem i nie ma nowych opcji.

Włącz coś co obciąża procesor, jakiś benchmark i sprawdź częstotliwość, zwykły gadżet do win7 pokaże ci aktualną. CNQ nie powoduje, że procesor nie przyśpiesza w momencie gdy trzeba więcej mocy, a eksperymenty ze zmianą napięcia mogą się skończyć marnie.

Zrób to porządnie. Włącz z powrotem CNQ i daj domyślne ustawienia napięć i mnożników. Poszukaj sobie gadżetu do wyświetlania częstotliwości pracy procesora, jest takich parę, w tej chwili siedzę na linuxsie i niestety nie pamiętam. Włącz benchmark, albo jakąś grę w oknie. Jak nie skoczy do maksymalnego taktowania to dopiero się będziemy martwić.

Włączyłem 6xOrthos , puściłem test, obciążone dwa rdzenie w 100% pozostałe dwa na 50, 80% i ani drgnie taktowanie itp.

Instalowałeś sterowniki do płyty głównej?

No kolego, 10 lat to ja nie mam żeby takiej podstawy nie wiedzieć, czytaj dokładnie temat, napisałem że mam wszystkie sterowniki najnowsze :slight_smile:

@Edit: Udało mi się uruchomić Black Ops na super najniższych ustawieniach i połączyłem się z serwerem, dało się normalnie grać bez lagu, ale dalej nie rozumiem dlaczego to nie działa tak jak powinno ?

@EDIT2: Problem rozwiązany. Okazało się, że płyta główna nie ma wsparcia do tego procesora i potrzebowała jeszcze innego biosa niż udostępnia producent. Obecnie wszystko działa w porządku. Dzięki za odpowiedzi, pozdro:)