Phenom II vs Athlon X2

Kumpel składa komputer do ok. 2300zł. Wysłał mi taki zestaw:

Procesor: AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/

Wentylator: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

Płyta główna: AsRock A780GXE /AMD 780G /

Pamięć: RAM OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Titanium EPP

Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]

Karta graficzna: Gainward Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2VI TV-out

Nagrywarka: DVDioneer DVR-216D SATA (silver)

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black)

Zasilacz: Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S

Mówię mu, że zestaw dobry i może spokojnie brać, ale wczoraj był w jakimś sklepie i “informatyk” mu nagadał różnych rzeczy ( np. że ten AsRock to ■■■■ ) i złożył mu taki zestaw:

Obudowa + zasilacz 500w

procek: amd athlon 64x2 5600+AM2 Box Dual-core

wentylator: box

plyta glowna: gigabyte ga am2 nf560 box

pamięć: ddr-2 kingston 4gb/800 (2*2gb) dual

dysk twardy: dysk seagate barracuda 7200.12;500gb

grafa: gigabyte geforce with cuda 9800GT 1024mb ddr3/256 bit

I teraz chciałbym, żebyście się wypowiadali i jakoś go przekonali, że ten drugi zestaw się po prostu nie nadaje do niczego…

pierwszy o 8281883813… % lepszy

normalka

Teraz ma jeszcze jeden argument :stuck_out_tongue: Że taki informatyk składał już ~1000 kompów i testował, a ludzie na forach się nie znają bo nie mają takiego doświadczenia :x

Jak firma sobie wyrobi złą renomę to potem jedzie na niej zawsze praktycznie niestety osobiście nic nie mam do Asrocka.

I nieprzesadzajmy że ten 2 zestaw nie nadaje się do niczego bo to przegięcie ale fakt jest faktem że 1 zestaw jest o wiele wydajniejszy tylko by pasowała zmiana zasilacza przynajmniej na 550 W.

Zasilacz z pierwszego zestawu może spokojnie zostać nie potrzeba wcale 550W.

DemoniQs

powiedz temu swojemu kolesiowi że:

Co do procesora - powiedz że pan “informatyk” Gucio prawdę powie bo on przede wszystkim chce się pozbyć staroci ze swojego magazynu a niestety X2 5600 to w porównaniu do Phenom II X3 staroć i stosunkowo mało wydajny procesor. Phenoma II to on jeszcze zdąży sprzedać a odkąd w obozie AMD pojawiła się faktyczna alternatywa do Intela którą są Phenomy II to reszta procesorów AMD już nie chce schodzić.

Spytaj się tego informatyka po co mu 1gb ramu w 9800gt (ta karta nie osiągnie takiej rozdzielczości żeby go wykorzystać), dyski seagate też nie należą do najlepszych, jak ma doświadczenie w składaniu kompów to powinien seagate odradzać na kilometr bo zazwyczaj były wadliwe i się szybko psuły.

Tak jak KabutO napisał po prostu sobie opróżnia magazyn z starych/nie kupowanych części.

Mnie też taki pseudo-znawca w pro-line we Wrocławiu chciał wcisnąć zamiast Pentagrama Silent Force 430W jakiegoś Rasurbo, twierdząc, że Pentagram nie trzyma napięć, a Rasurbo jest świetny, co jest absolutną bzdurą. Nie dałam się nabrać; zwyczajnie opróżniają sobie magazyn z rzeczy, których nie mogą sprzedać. Kiedy kupowałam kompa, nie wiedząc jeszcze jakim ważnym elementem jest zasilacz, wcisnęli mi do niego Mustanga (nie będę tego komentować, gdyż każdy wie o co chodzi). Zdaję się na sprawdzone porady ludzi z tego forum, bo na nich się jeszcze nie zawiodłam i Twój kolega powinien postąpić tak samo, zamiast słuchać takich “fachowców”.

Co do zestawu złożonego przez tego znawcę - pamięci Kingstona są słabe, szczególnie słabo spisują się przy oc (wiem bo sama je mam), dyski seagate awaryjne i głośne (również sprawdzałam), a jak powiedział kolega wyżej grafika i tak nie wykorzysta 1GB pamięci (to tylko niepotrzebny wydatek). Obudowa + zasilacz = wskazuje na to, że będzie to jakiś no-name, który szybko spali cały komputer.