Phenom II x4 965 BE overclocking

Witam, posiadam Phenoma II x4 960 BE i chciałbym go podkręcić.Czytałem wiele tematów na ten tema lecz dalej nie ogarniam tego. Wiem ze ma on odblokowany mnożnik oraz udało mi się podkręcić go do 3.7 GHz lecz chciałbym troszkę więcej np 3.9 ,4.0.

Problem polega na tym ze gdy ustawie mnożnik na x19 czyli 3.8GHz to po 10 min testu programem OCCT pojawia się blue screen i komputer się resetuje. Wiem ze trzeba zwiększać napięcie lecz nie wiem która opcja jest za to odpowiedzialna.

Specyfikacja Mojego PC:

AMD Phenom II x4 960 Black Edition

Chłodzenie: Be quiet  Shadow Rock 2

Grafika: MSI GTX 960 2GB

Zasilacz: SilentiumPc Vero M1 600W

Ram 2x Gb Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9

Prosze o pomoc z podkreceniem go do 3.8Ghz . Ponizej screen mojego biosu i co mam w nim ustawic zeby nie wywalało.

957558b9b2907.jpg

 

CPU overvoltage najpewniej odpowiada za napięcie procka. 

Proponuję nie ruszać ustawień w biosie a pobawić się programem K10STAT.

https://sites.google.com/site/k10stat/

Pozwala na pełne konfigurowanie stanów P, zarówno napięć, częstotliwości jak i obciążenia przy którym się przełączają.

Dzięki temu komp może być oszczędny w idle i szybki w czasie obciążenia.

 

Przykładowe moje ustawienia:

P0 - 4GHz 1,5V (lub 3,7GHz 1,4V)

P1 - 3GHz 1,2V

P2 - 2GHz 1,1V

P3 - 1GHz 1,0V

Oczywiście inny egzemplarz procesora może wymagać innych napięć.

Dobra spróbuje tym programem tylko mi powiedz czy to zmienia się na stałe tak jak w biosie czy po włączeniu systemu muszę odpalać program żeby podkręcać?

Musi być w autostarcie, dodatkowo skrót musi zawierać kilka parametrów. Po uruchomieniu, w tray’u pojawia się kwadracik który zmienia kolory w zależności od aktualnej częstotliwości procesora. Jeśli chcesz prześlę Ci gotowca ale być może będziesz musiał go skorygować.

Mozesz podesłac :slight_smile:

Katalog K10STAT wrzuć do C:\Program Files\

Skrót który jest luzem do autostartu.

W razie czego aby przywrócić domyślne ustawienia wykasuj plik k10stat.dat

Jak będziesz miał pytania to pisz :slight_smile:

K10STAT.7z

Nie podkręca się procesora za pomocą programu! Najbardziej stabilne ustawienia zrobisz jedynie z poziomu BIOS. A bez podniesienia napięcia do 1.42v na przykład nie osiągniesz 3.8-4GHz.

Podkręcam tym programem stabilnie do 4GHz przy 1,5V, również mogę “od ręki” wybrać profil stanów P - zazwyczaj procesor mam ustawiony na 3GHz przy 1,2V a to sprzyja oszczędności i ciszy :slight_smile:

CrisPL Wiesz może mniej więcej jakie napięcie ustawić żeby było w miarę stabilne?

W zależności od sztuki. Musisz sam testować poprzez program http://www.dobreprogramy.pl/Prime95,Program,Windows,12983.html

 

Ale moje ustawienia dla dwóch sztuk jakie testowałem to 3.6GHz 1.36-1.38v, 3.8GHz, 1.4v, 4GHz nie wszystkie idzie ustawić ale próbować można od 1.4-1.45v. A druga sprawa, że nie masz dosyć wydajnej sekcji zasilania na tej płycie głównej to radziłbym nie przekraczać tych 3.6GHz.

@Aktyzm

Z 1.5v lepiej nie korzystać.