Philips 190C1SB nie wyświetla Biosu

Witam, mam problem z monitorem Philips 190C1SB/00 otóż zaraz po włączeniu zasilania w komputerze monitor przechodzi w stan uśpienia (lub tryb, który przypomina taki stan). Nie wyświetlają się żadne informacje, ekrany, bios itp. dioda zasilania jest aktywna. Monitor po prostu nie reaguje aż do załadowania Windowsa i pojawienia napisu “Zapraszamy”. Każdy inny monitor podłączony do komputera działa normalnie zarówno przez DVI jak i D-Sub.

A napisz ile masz podłączonych monitorów w jaki sposób masz je podłączone.

Bo przypomina mi to trochę mój przypadek: mam 2 monitory podłączone jednocześnie (główny podłączony pod D-SUB i dodatkowy podłączony pod DVI), bios i ekran ładowania systemu wyświetlają mi się tylko na tym dodatkowym a na głównym jest czarny ekran aż do momentu pojawienia się ekranu logowania (to ten z napisem zapraszamy) który jest już na właściwym monitorze.

Gdy mam podłączony tylko 1 monitor to wszystko się na nim wyświetla.

To przez to że port DVI ma priorytet i jest domyślnie głównym wyjściem i musiałem w sterowniku nvidii w windowsie zmienić kolejność ekranów żeby główny pulpit mieć na tym podłączonym pod D-SUB a na tym pod DVI mieć dodatkowy, niestety te ustawienia nie działają dopóki windows nie uruchomi sterownika.

Czytałem że można próbować zmienić priorytety portów modyfikując bios karty graficznej ale to ryzykowne.

Przepraszam za przerwę ale byłem z dala od internetu przez ostatnie kilka dni. Podłączyłem monitor do innego komputera i wszystko jest ok, tzn Bios i ekrany startowe są wyświetlane więc jest tak jak mówisz i problemem jest priorytet wyjść karty graficznej. To jest leciwy HIS Radeon 9000. Monitor Philipsa, podłączany jako pojedynczy monitor do wejścia DVI karta posiada D-Sub(główne) i DVI (drugie gniazdo). Jeśli zamiana kolejności tych gniazd jest możliwa to chętnie poeksperymentuję, być może ktoś dysponuje odpowiednim linkiem? :slight_smile:

@edit:

Udało mi się w końcu rozwiązać mój problem. Zdobyłem odpowiedni kabel i podłączam się teraz do pierwszego wyjścia na karcie czyli D-Sub. Dziękuję za pomoc, temat uważam za zakończony.