Photo DVD maker się nie uruchamia - "Flash Player OCX control 9.0 (or above) is not installed"

Kochani,

Mam problem z Adobe Flash Player.
Gdy chce uruchomic program Photo DVD maker" z ktorego korzystam od dawna, wyswietla mi sie informacja:
“Flash Player OCX control 9.0 ( or above) is not installed on your computer, please instal it from http://adobe.com/ using Microsoft Internet Explorer.”
a nastepnie przelacza mnie na strone www.helpx.dobe.com/flash-player gdzie moge przetestowac Flash Player. Gdy klikam na “Test Flash Player” pokazuje mi sie komunikat : “Either Flash Player is disabled or ActiveX Filter is ON.Please follow trouble shooting steps to play Flash content.”

Robilam wszystko jak w instrukcji tzn uaktywnilam Flash Player I nadal bez zmian. Informacja taka sama pokazuje mi sie nadal.
Odinstalowalam Flash Player , zrestartowalam computer, na nowo zainstalowalam Flash player I nadal mam ten sam komunikat jak napisalam powyzej.
Co robic, prosze pomozcie?

Z gory Wam serdecznie dziekuje

https://helpx.adobe.com/flash-player/kb/flash-player-issues-windows-10-ie.html
Włącz Flash Player
Upewnij się, że Flash Player jest włączony.

Otwórz stronę z treścią multimedialną w Internet Explorerze. Na przykład odwiedź Pomoc Flash Player.

Kliknij menu Narzędzia w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer.

Kliknij menu Narzędzia
Z menu Narzędzia wybierz Zarządzaj dodatkami.
Wybierz Zarządzaj dodatkami
Wybierz Shockwave Flash Object z listy.

Uwaga:

Upewnij się, że Twoja aktualna witryna zawiera treści multimedialne. Jeśli aktualna strona internetowa nie zawiera treści multimedialnych, Shockwave Flash Object nie pojawia się na liście.

Wybierz Shockwave Flash Object
Kliknij opcję Włącz, a następnie kliknij przycisk Zamknij.

Search Adobe Support
NA TEJ STRONIE

Włącz Flash Player
Wyłącz filtrowanie ActiveX
Dotyczy: Flash Player
Data publikacji: 9 grudnia 2015 r

Flash Player jest zintegrowany z Internet Explorer w Windows 10.
Nie musisz instalować Flash Playera.
Aby rozwiązać problem z programem Flash Player dla Internet Explorer w systemie Windows 10, wykonaj następujące kroki.

Włącz Flash Player
Upewnij się, że Flash Player jest włączony.

Otwórz stronę z treścią multimedialną w Internet Explorerze. Na przykład odwiedź Pomoc Flash Player.

Kliknij menu Narzędzia w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer.

Kliknij menu Narzędzia
Z menu Narzędzia wybierz Zarządzaj dodatkami.
Wybierz Zarządzaj dodatkami
Wybierz Shockwave Flash Object z listy.

Uwaga:

Upewnij się, że Twoja aktualna witryna zawiera treści multimedialne. Jeśli aktualna strona internetowa nie zawiera treści multimedialnych, Shockwave Flash Object nie pojawia się na liście.

Wybierz Shockwave Flash Object
Kliknij opcję Włącz, a następnie kliknij przycisk Zamknij.

Wyłącz filtrowanie ActiveX

Otwórz stronę zawierającą treści multimedialne w programie Internet Explorer.

Kliknij menu Narzędzia i wybierz Bezpieczeństwo> Filtrowanie ActiveX.

Wybierz Safety, ActiveX Filtering
Zamknij przeglądarkę i otwórz ją. Następnie spróbuj wyświetlić zawartość

Bardzo ci dziekuje za pomoc. Niestety nadal wyskakuje mi informacja ze Flash Player OCX control jest nie zainstalowany. Zrobilam kilka zrzutow ekranu moze to cos wiecej ci powie.
Bede wdzieczna jezeli uda sie mi pomoc rozwiazac ten problem.
Pozdrawiam

Summary

![4%20-%20Info|690x332

Dodam ze Active X Filtering zmienilam juz na off - czyli nie jest zaznaczone ptaszkiem jak na powyzszym zdjeciu. I nadal nic :frowning:

Odinstaluj swojego Flasha i pobierz wersję 32Bit następnie zainstaluj : https://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Shockwave-Player,Program,Windows,13041.html

1 polubienie

Albo jakiś nowszy program, producent zapewnia że działa do Windows 8 i od jakiś 4 lat już nie aktualizował programu.

1 polubienie

Zrobilam jak zaproponowales, odisntalowalam swojego Flasha, zainstalowalam to co zaproponowales, I nadal wyskakuje info ze “Flash Player OCX control 9.0 ( or above) is not installed on your computer, please instal it from http://adobe.com/ using Microsoft Internet Explorer.”

Czy cos jeszcze moge zrobic aby ten problem sie nie pojawial?

Może tryb zodności z Windows 7.

Na moim 32 biowym Windows 10 Pro FCU (1709) się uruchomił i da się nawet wygenerować jakieś animacje (slider html na stronę, plik wideo / swf, flv).

Zakładając, że też próbujesz uruchomić wersje 8.53.

1 polubienie

Na moim Windows’ie 10 64 bit niestety nadal nie dziala. Probowalam juz wszystkiego. Usunelam Flash player, zrestartowalam computer, wgralam program ponownie , nawet usunelam aktualizacje ostatnie windows’a I Flesh Player’a I nadal to samo.
Tak mysle sobie, moze problemem jest to ze program ten “DVD Photo Slideshow Professional 8.07” nie wspolpracuje z najnowszym Windows’em? Jeszcze kilka miesiecy temu wszystko bylo ok.
Z programu tego kozystalam of kilku lat I nie bylo problem az do teraz.
Tylko dlaczego caly czas w momencie uruchamiania programu wyskakuje mi ta sama informacja " Flash Player OCX 9.0 (albo wyzszy) control jest nie zainstalowany.
Pozniej jestem przekierunkowana na strone gdzie moge przetestowac czy Flash jest dobrze zainstalowany, I caly czas pokazuje mi sie informacja ktorej skan dalam na gorze - oczywiscie Flash player jest DISABLE, a ActiveX nie jest zaznaczony “ptaszkiem” czyli zgodnie z tym co proponuje by zrobic sam Flash Player.

Sama juz nie wiem co robic. …

Bardzo ci dziekuje za pomoc I poswiecony czas.
Jezeli jest jeszcz cos co moglabym wyprobowac by to dzialalo daj prosze znac, jezeli nie ma to ja sie poddaje :frowning:

Spróbuj jeszcze tego rozwiązania kliknij PPM na DVD Photo Slideshow Professional 8.07” a następnie z menu wybierz rozwiąż problemy ze zgodnością.