Photoshop 9 cs warstwy

Mam pytanko: Jeżeli zrobię warstwę w Photoshopie i chcę ją wkleic do innego obrazka żeby była mniejsza to jak to zrobic?? Bo skopiowałem ale nie umiem pomniejszyc jej, Proszę napiszcie jak to zrobic.

Obrazek :arrow: Wielkość obrazka… :arrow: podajesz rozmiary.

Najlepiej zrób to przed skopiowaniem.

Ctrl+T mozesz wtedy zmieniac wielkość obrazka kat nachylenia itp.

Pomniejszanie z wciśniętym klawiszem Shift pozwoli na skalowanie obrazka, zachowa on oryginalne proporcje.

Przy użyciu opcji Ctrl+T wystepuje efekt pixelizacji tak jak np. w Panicie.

W czym rzeczmp. Mamy obrazek zmniejszamy go radykalnie (800x600 ->200x100) robimy cos robimy i nagle chcemy miec wiekszy ten obrazek … co widzimy mnóstwo Pixeli…wiec aby temu uniknac zaznaczamy nasz Layer ze zdjeciem klikajac prawym na niego zaznaczamy Group into Smart Objects … efekty sami sprawdzcie :slight_smile:

hmm otwurz ten mały obrazeczek i zapisz jako PDF a pootem otwierasz ten duzy i robisz -> file-> place-> i otwierasz ten mały i regulujesz ;]

ws3103 , co ty gadasz? :? Po użyciu Free Transform (ctrl + T) nie następuje ‘pixelizacja’. Jest ona widoczna tylko podczas samego zmniejszania, gdy już się wybierze odpowiedni rozmiar - Enter, aby zatwierdzić - i wszelkie niedogodności znikają.