Photoshop actions


(Sartox) #1

Ściągnąłem paczke czegoś co zwało się "Photoshop Mega Actions - Spectacular Effects" W środku były pliki jpg i pliki actions "fotoszopa". Skopiowałem to do folderu gdzie również były actions photoshopa(C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Presets\Photoshop Actions) Tylko co to daje i jak tego użyć?


(L337 Crew) #2

:expressionless:

Na początek włącz okienko [ALT]+[F9] lub Window -> Actions.

Po prostu:

nagrywasz jakąś akcję - z okienka historii itd.

(czyli po kolei dane czynności)

By później odtworzyć ją :slight_smile:

Przydatne jest to, gdy masz takie coś robić np. na 20 zdjęciach i na każdym ma być naniesiona identyczna poprawka - np. adres twojej strony,

albo robisz coś i akurat Ci wyjdzie przypadkowo świetny efekt - by nie zapomnieć stosujesz akcję i później możesz ją odtworzyć i np. przy pisaniu tutoriala też nie musisz pamiętać o każdej czynności - więc tutek będzie bezbłędny :wink:

Więcej:

http://webovers.org/index.php?id=art&topic=92


(Sartox) #3

A po co cała masa tych plików actions w folderze PS'a?


(Czyzu7) #4

Podobnie jak z brushami, klikasz w oknie Actions na strzalke, dajesz Load actions, wybierasz jakas z tej paczki i naciskasz Play :slight_smile:


(Massa 1) #5

noobo!

jezeli pracujesz np.w gazecie jako grafik i musisz o szparować kilkadziesiąt zdjęć na jutro rano a masz czasu bo lecisz jeszcze na imprezę i własnie przed pięcioma minutami dostarczyli ci następny pakiet to tworzysz

”akcje”, które to odciążają Cie czasowo wykonując za ciebie dane działania doprowadzające do

np.

zmiany :

wielkości

koloru

filtrów

kontrastu

formatowania txt

itp.:slight_smile:

pozdrawiam