Photoshop CS2 - banner

Witam

Dopiero zaczynam przygodę z Photoshopem, jak wiadomo początki są trudne wiec proszę o wyrozumiałość

Potrzebuje stworzyć banner na stronę www

Chciałbym mieć podobny banner do tego:

01803.jpg

Mam już wybrane tło pod banner, teraz chciałbym zrobić właśnie taki efekt jak tu na górze, czyli ta rozjaśniona hiperbolka, a na prawo od tej hiperbolki takie rozjaśnione tło aby móc nałożyć na to obrazek oraz takie rozjaśnienie na środku

Mógłbym prosić o opis, jak to wykonać tak krok po kroku ?

Nikt nie poda Ci jak zrobić identyczny baner krok po kroku. Ta konkretna grafika co pokazałeś to trochę roboty jest. Polecam przeczytanie paru tutoriali :slight_smile:

http://www.good-tutorials.com/

Nie chodzi mi o identyczny baner, bo gdybym chciał identyczny to bym go sobie skopiował :stuck_out_tongue:

Proszę tylko o opis jak narysować krzywą (hiperbolę) i ją rozjaśnić jak w tym przykładzie powyżej oraz jak zaznaczyć pole od tej krzywej do prawego boku bannera i je trochę rozjaśnić tak, aby wstawiony w tym miejscu obrazek był lepiej widocznym nie zlewał się z ciemnym tłem

możesz robić to na warstwach i ustawiać ich przenikanie,

hiperbole zrobisz za pomocą choćby koła (zdeformowanego oczywiście i wystającego poza obszar roboczy)

rozjaśnienia to np. gradienty (też na warstwach i później np. przenikanie warstw)

jest sporo sposobów by osiągać podobne efekty…

jak kolega wyżej polecam tutoriale…

tak na marginesie, porywasz się na PS, nie mając podstaw, a coś takiego zmajstrujesz także w darmowym gimpie.