Photoshop CS2 - jak wyciąć coś za pomocą piórka?

Witam.

Mam Photoshop CS2 trial i nie wiem jak wyciąć jakąś rzecz z obrazu JPG.

Chciałem poćwiczyć i do ćwiczeń wybrałem sobie obrazek/zdjęcie na

którym jest monitor. Czy może mi ktoś dokładnie podpowiedzieć jak

wyciąć ten monitor żeby w nowym obrazku mógłbym go wkleić. Chodzi

mi o to żeby wyciąć sam monitor i żeby tło zostało a ja miał do

dyspozycji sam wycięty monitor. Ja go otaczam ładnie za pomocą

piórka ale potem nie wiem co dalej z tym robić.

http://img165.imageshack.us/my.php?image=monitorkk4.jpg

Pozdrawiam.

Zaznacz to co chcesz za pomocą Polygonal Lasso Tool,Edit>Copy,otwórz dokument, do którego chcesz to wkleić>Edit>Paste i gotowe…

th.de4329e8fb.jpg

Po zaznaczeniu piórkiem dajesz kopiuj. Potem otwierasz pliki—>nowy (zawartość tła ustawiona na przezroczyste)

i w nowo otwarte okienko wklejasz to co było zaznaczone.

Po obrysowaniu kształtu piórem dajesz ppm > utwórz zaznaczenie > kopiujesz > wklejasz do nowego dokumentu

Po kolei.

Otwieram Photoshop CS2 trial.

Wchodzie w File/New… i wybieram obrazek z tym monitorem w formacie JPG.

Wybieram opcje Edit in Quick Mask Mode, ponieważ jak pozostanie włączona opcja Edit in Standart Mode to po 2 - 3 ruchach piórkiem zaczyna się pojawiać biały obszar. (A mi chodzi o to żeby zaznaczyć tak ten monitor żebym go mógł przesuwać po tym obrazku, żebym go mógł dać do nowego obrazka lub wkleić do jakiegoś innego obrazka, bo widziałem że tak można).

Wybieram piórko (Pen Tool), i zaczynam obrysowywać monitor.

I teraz jak chcę przesunąć zaznaczony monitor to zamiast on sie przysuwać to przesuwa się tylko samo to obrysowanie monitora. Można powiedzieć że przesuwa się sam kształt monitora. A ja chciałem przesunąć monitor.

Nie wiem co źle robie, ale to są moje początki.

no to jak już zaznaczysz ten monitor to musisz wybrać narzędzie przesunięcia z lewej strony “Move Tool” lub nacisnąć “v” jak już wybierze to możesz przesuwać wybrany obszar

dalej przesuwa sie tylko “obramowanie”.


Może inaczej powiem.

W szkole widziałem jak nauczyciel zaznaczył piórkiem monitor i go przesuwał. Robił z nim co chciał (powiększał, pomniejszał, bawił się kolorami, przyciemniał i najważniejsze po prostu go przesuwał po całym obrazku i potem go przeciągnął do Adobe Illustrator). Ale mi tylko chodzi o to żeby się dowiedzieć jak mam dojść do tego żebym mógł monitor przemieszczać po całym obrazie.

A robi się to tak:

viewtopic.php?t=81856

Masz tu videotutka właśnie z dokładnym wycinaniem obiektu z tła za pomocą piórka.

Milczar , sprawdzałeś chociaż te linki, nie działaja od kilku miesięcy.

Po rozwinięciu narzędzi z pióra są dostępne “końcówki” (w końcu pióro :slight_smile: ) umożliwiające modyfikowanie obszaru zaznaczenia