Photoshop CS2 - Pliki PNG i GIF - nie można otworzyć

Mój problem tkwi w tym, że nie mogę otworzyć ani pliku PNG, ani GIF w PS CS2 … :frowning:

Da się to naprawić ? Przecież znam kogoś kto może otwierać PS’em pliki PNG czy GIF … :frowning:

Dlaczego ja nie mogę ?

Co trzeba zrobić ?

Proszę o pomoc !

A konkretnie jaki jest objaw ??

Może zamiast lamentu i paniki jakieś konkrety ??

Proszę nazwać temat konkretnie.

Objawy takie, że nie mogę otworzyć plików PNG i GIF, chociaż powinny się otwierać, a po drugie wyskakuje komunikat, że jest to nieprawidłowy format pliku (choć jest prawidłowy 8) )

Więc ?

Dodam, że w czasie instalacji były niby te formaty, a w poleceniu otwórz w PS nie ma tych formatów

Da się to zmienić (może w ustawieniach ?)

masło maślane.

Jak nam napiszesz w czym tkwi konkretnie problem , to kto wie :smiley:

No jak chce otworzyć PNG, albo GIF to wyskakuje komunikat, że format pliku Adobe PS jest nieprawidłowy

Więc ?

A będzie nietaktem o spytanie o szczegóły nieotwierania. Jakiś komunikat, reakcja programu, cokolwiek??

Czy to jest odp., na powyższe czy jakiś drugi objaw??

To, że coś ma rozszerzenie *.png i wydaje się prawidłowe, nie oznacza, że… może mieć uszkodzony nagłówek pliku.

Nie jest uszkodzony, próbowałem nie jednego i nie dwóch plików …

Tak jak wspomniałem jak chce otworzyć PNG, albo GIF to wyskakuje komunikat, że format pliku Adobe PS jest nieprawidłowy

Więc ?

No więc POMOCY !

Dodam, że w ImageReady można otworzyć te formaty, ale w PS się nie da …

Można jakoś to zmienić ?

Nie róbcie sobie jaj z chłopaka, tylko niech ktoś w końcu napisze co z tym zrobić…

Sama mam ten problem i było by miło gdyby ktoś raczył odpowiedzieć.

OPIS PROBLEMU: :slight_smile:

Adobe Photoshop CS3 Extended nie potrafi otworzyć niektórych plików np. png

pojawia się komunikat:

png.jpg

Nie ma znaczenia, czy ustawione jest na 8, 12 czy 32 bity - nadal to samo…

Gdy chcę zapisać obrazek, to mam możliwość jedynie w formacie:

png1.jpg

Zmieniałam tryb SMYK, RGB, indeksowy - nic to nie dawało. Było tych rozszerzeń najwyżej mniej, ale nie więcej.

Kombinowałam, jak ktoś sugerował, prawa mych na danym pliku/otwórz za pomocą/Photoshopa - ten sam komunikat, co pisałam.

Wcześniej bawiłam się CS2 i pamiętam, że tych rozszerzeń było pewnie jeszcze raz tyle, a już nie wyobrażam sobie, żeby w PS nie było PNG czy GIF.

Jeśli ktoś miał podobny problem, to proszę o odpowiedź. Może coś w ustawieniach należy zmienić a może doinstalować…

pozdrawiam