Photoshop CS3 - problem z ilością miejsca na dysku

Witam.

Mam komputer, który posiada dysk podzielony na dwie partycje, jedna, na której znajduje się system ma około 5 GB i druga, gdzie znajduje się resztę, czyli około 115 GB (komputer kupowałem dość dawno temu, wtedy jeszcze pod Windows 98). Zainstalowałem Photoshop CS3 po polsku. Nie pamiętam już jak to dokładnie było przy instalacji, jednak podczas jej trwania, konieczna była instalacja na dwóch partycjach, nie dało się tego zrobić na jednej (akurat w moim przypadku, chciałbym to zrobić na tej większej). I teraz mam dość poważne problemy. Na dysku mam około 800 MB wolnego miejsca (oczywiście po przeniesieniu pliku wymiany systemu Windows XP Professional, którego używam, czy też usunięciu punktów przywracania systemu i kilku innych zabiegach by ‘odciążyć’ dysk z systemem). Przy otwieraniu pliku photoshopem o średnich rozmiarach (zazwyczaj są to pliki *.psd o rozmiarach do 5 MB) pojawia się błąd, że podstawowy dysk magazynujący jest pełny - więc otworzenie pliku staje się nie możliwe.

Jak sobie z tym poradzić?

Czy istnieje sposób, aby zmienić podstawowy dysk magazynujący w Photoshopie CS3 ?

Napiszę od razu, że proszę mi nie doradzać zwiększenia rozmiaru partycji systemowej - to nie wchodzi w grę (na razie). Podobnie jak format dysku C.

Pozdrawiam, JrQ-

odinstaluj tego Photoshopa, i zainstaluj go na partycji o większej objętości.

W tym problem, że on musi być zainstalowany na partycji systemowej…

Photoshop - Edycja - Preferencje - Wydajność .[nożna zaznaczyć 2 dysk]

Podczas instalaci wybierasz gdzie zainstalować .[na dystu ““D”” zrób folder np: adobe 2]

A ja tak z ciekawości - czemu nie można przeinstalować Windowsa?

Pytam dlatego, że:

  1. Komputer (dysk) jest już dosyć stary.

  2. Dysk prawdopodobnie zawiera ważne dane.

  3. Nie ma kopii zapasowej tych ważnych danych (?).

  4. Dysk jest urządzeniem mechanicznym i lubi się psuć, tak raz na kilka lat. Szczególnie wtedy, gdy jest na nim coś bardzo ważnego i nie ma kopii.

  5. Dawno dawno temu, zanim za programy szpiegowskie wzięła się mafia, wirusy były domeną młodzieńców z małych miejscowości, w wieku 12-15 lat. W okolicy nie mieli z nikim pogadać o prezencie - komputerze, który właśnie dostali od rodziców. By zaimponować kolegom z sieci pisali różne czernobyle, i love you itp. Te programiki potrafiły w kilka sekund skasować całą zawartość dysków w komputerze ![-o<

Może da się zwolnić trochę miejsca na partycji przy pomocy Oczyszczania Dysku? (prawy przycisk myszy na ikonie partycji, opcja Właściwości)

Można skasować wszystkie punkty przywracania prócz najnowszego. Albo całkiem wyłączyć przywracanie (Mój Komputer - Właściwości), bo przydaje się tylko w razie awarii spowodowanej instalacją sterownika lub programu, po infekcji wirusem nie pomoże.