Photoshop cs3 - zapisanie animacji

witam, mam photoshopa cs3. jak wiadomo ma on wbudowaną opcję animacji. przed chwilą zrobiłem nową animację i daję zapisz lub zapisz jako i wybieram jako gif i wszystkie warstwy mi scala…jak zapisać plik jako animację ?

pozdrawiam

Pod jakim systemem działasz jeśli Vista to nie zobaczysz animacji chyba że otworzysz plik za pomocą przeglądarki (IE lub FireFox) Jesli nie działa to zapisz dla internetu czy tak jakoś to było, nie pamiętam dokładnie a nie mam teraz dostępu do CS3 niestety

Ja z kolei zrobiłam animację w programie Adobe ImageRead (mac) i nie pamiętam, jak zapisać tę animację (w gifie?), aby można było to oglądać również na pc-ie i w internecie. Kurcze, kiedyś to robiłam, i nie pamiętam.

Zapisz dla stron i urządzeń , tam gdzie masz zapisz , zapisz jako ,tyle że niżej, jako gif of cours :slight_smile:

Lub save for web , jeśli ENG.

File/Save Optimized As… dostępne pod skrótem CTRL+SHIFT+ALT+S

Dzięki temu z poziomu IR można zapisać animację do pliku *.gif

Dzięki, już zrobiłam, miałam jakieś złe preferencje, bo nie pokazywało się rozszerzenie git, tylko i wyłącznie jpg. Drobny sukcesik - wcale nie blondynki.

Witam.

Może ktoś tu jeszcze zajrzy i podpowie.

Zapisałem animację dla Internetu bo u mnie jest taka opcja(PS3 Extended PL) jako pliki GIF, i tak IE odtwarza OPERA odtwarza FIrefox pokazuje białe pole i nic. Ale mnie zależy na tym abym miał tak zapisaną animację żeby można ją było wykorzystać dalej np w pokazie slajdów zrobionych w Pinnacle Studio 12 PL jak to zapisać. żeby jeszcze np można to było odtworzyć w WMP lub WINAMP lub najzwyklejszym WMP Clasic. a nie tylko w przeglądarkach. :frowning: Ręce już mi opadły bo drążę ten temat już ze trzy tygodnie na wszystkie sposoby i klapa na całym polu. Już dzięki za pomoc proszę.

Aha dodam że jeśli zapiszę w PLIK>zapisz jako> i dodam rozszerzenie gif to również scala warstwy.

A to na pewno ma być GIF

Witam.

No nie wiem czy musi. Ale z tego co właśnie wiem to animację w Photoshopie zapisuje się jako pliki GIF chyba, że jestem w błędzie. I dalej ni jak tego nie mogę wykorzystać np. zrobiłem w PS 3 taką animację że osoba na zdjęciu puszcza perskie oczko. W programie wszystko jest ok i animacja chodzi, trwa 10sek. bo składa się z 5 klatek po 2sek. No i jak to właśnie zapisać do dalszego wykorzystania. Inny przykład stopniowo pojawiający się i znikający ognisty napis w programie fajny efekt animacja działa. I co dalej. Zapchałem się tymi animacjami i ani rusz, dalej je wykorzystać. Dzięki za lekkie zainteresowanie.