Photoshop czy Fireworks?

Zastanawiam się co jest lepsze, photoshop czy Fireworks…

Ponieważ planuję kupić pakiet Adobe web standard (nie ma w nim PS’a) i kosztuje 4 tysiące (około), ale pakiet web premium z photoshopem i kilka zbędnymi programami kosztuje już 7 tysięcy!

Tak więc, czy warto dopłacać 3 tysiaki do tego ps’a?

Tylko nie mówcie, że photoshop lepszy… ja chcę wiedzieć dlaczego jest “niby” lepszy i co różni te dwa programy…

wydaje mi się dziwne, że chcesz wydać kilka tysięcy zł na programy, których nie znasz… Proponuje najpierw ściągnięcie triala i ocenienie, co naprawdę ci się przyda.

Na co dzień korzystam z FW CS2 (w domu). Z PS miałem do czynienia tylko po omacku, może kilka godzin z nim spędziłem… Lecz chciałbym wiedzieć jakie są różnice i podobieństwa między tymi dwoma programami.

Używałem dwa, lecz na pierwszy rzut oka, dwa te programy są prawie identyczne…

W dniu 06.06.2008 , o godzinie 17:55 został dopisany post przez Avillon

Dobra… już znam odpowiedź…

Dziękuję wszystkim za pomoc, więc tu nie wrócę!

Narciarz leniuchy :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem Photoshop jest lepszy, już długi czas z niego korzystam. Poza tym jest łatwy w obsłudze.

Jak dla mnie to zdecydowanie photoshop. Fireworks kompletnie mi nie przypadł do gustu pod każdym względem ;/ Tym bardziej że cs3 w przeciwieństwie do poprzednich wersji podobno ładnie współpracuje z wektorami flasha itp

a jakieś konkrety? Mnie nie interesuje ich wygląd… tylko to co potrafią zrobić.

Jak chcesz mieć konkrety to zainstaluj triale. Nie kupuje sie programów za 2-3 tyś nie sprawdzając ich możliwości. Zresztą wątpię czy komuś będzie się chciało pisać tu recenzje dwóch tak rozbudowanych programów i różnic między nimi ;/

Widzisz :smiley: Dobry pomysł… może ktoś z TechIT odważy się zrobić mały test obu programów? Bo google milczy na ten temat…

Tak przy okazji… czytaj… pisałem wyraźnie, że używam FW.