[Photoshop i ImageReady] animowane "zakłócenia"

Witam

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można wykonać na obrazku (np. sygnaturze) efekt jak na “uwagowym” bannerze (link poniżej) :-k

http://uwaga.onet.pl/

Chodzi mi właśnie o uzyskanie śnieżenia, tudzież zakłóceń które tak jak na powyższym przykładzie będą pojawiać się w różnych odstępach czasu :slight_smile:

Jako że animacje to moja pięta achillesowa bardzo proszę o dokładną instrukcję wykonania, ewentualnie o linka do jakiegoś tutoriala.

Pozdrawiam

po protu robisz kilka klatek, na każdej robisz szum (Noise), potem je łączysz w animacje :slight_smile:

Ha, żeby to było takie proste :wink:

Jak już wspominałem z animacjami jestem na bakier :oops:

Wiedziałem, że będę musiał bawić się “szumem” ale problemem jest to, iż nie dość, że te zakłócenia pojawiają się w różnych odstępach czasu to jeszcze mają różne natężenie (coś a’la mocniejsze i słabsze zakłócenia co sprawia wrażenie dowolności i nieliniowości tej akcji)

Bez tutka się chyba nie obejdzie ale popróbuję :wink:

ja oczywiście jak zwykle podam link do tutorialized.com :slight_smile:

:arrow: http://www.tutorialized.com/tutorial/Cr … fect/11362

:slight_smile:

po pierwsze to flash ale na IR też była by możliwość zrobić cos takiego.

żeby zmienić natężenie szumu mozesz zmniejszac i zwiekszac jego krycie na kolejnych klatkach…

no gorzej z tą zmianą miejsca… mozesz zastosować szum na większym (rozmiar) pliku a pózniej skopiowac jego warstwe i wklejac w innych miejscach… pózniej:

wykonaj 3 (lub więcej) rózne warstwy takiego szumu i na przemian dokladaj do klatek.

są dwa proste sposoby (w zależności od ilości klatek schemat sie powieksza)

schemat prostszy czyli 1,2,3,1,2,3… narzucający większy chaos

i schemat “obręczy” czyli 1,2,3,2,1,2,3,2,… stosowany do płynnego przejścia obrazów.

a co do tego napisu to co dwie klatki poprostu zmienia on swoją pozycje.

Podwójne podziękowania :slight_smile:

Czeka mnie niezła przeprawa ale mam nadzieję, że się uda :slight_smile: