Photoshop & Illustrator - wektoryzacja

Mam prosty obrazek zrobiony w Photoshopie. I teraz chcę to zwektoryzować. Da się to zrobić?

Były już takie tematy, ale nie o Illustratorze.

A w Googlach szukałem. I nic.

Jeśli na ścieżkach to wybierasz plik, eksport, eksportuj ścieżki do Illustratora, w nowszych wersjach (od cs3) Illustrator sam sobie przekształca wszystko na krzywe (oczywiście mowa o ścieżkach, tekście i inteligentnych obiektach wektorowych) jeśli nie, wczytujesz obrazek psd do Illustratora i wybierasz opcję aktywny obrys (gdy warstwa z obrazkiem jest aktywna), oczywiście można połączyć wszystkie metody, ale należy pamiętać, że im bardziej skomplikowany obrazek tym dłużej się będzie obrysowywał, masz kilka trybów do wyboru, włącznie z własnym.

Że trzeba zrobić ścieżki to znalazłem w Googlach, ale nie wiem jak. Wybieram narzędzie ŚCIEŻKI, i tylko takie niby-zaznaczenie prostokątne pokazuje się, i znika (przy przeciągnięciu myszy).

Ponoć masz CS3, pobaw się ;]

Już się pobawiłem, i nic.

Więc opanuj podstawy :slight_smile: Ścieżki możesz tworzyć np piórkiem :slight_smile: Jeszce wiele nauki przed toba :slight_smile:

OK, mam ścieżkę, robię Eksportuj do Illustratora, otwieram plik *.ai, i nic! Biały plik! O co chodzi?

Taki plik możesz otworzyć bezpośrednio w Illustratorze CS3, sam sobie to przekonwertuje. A czy ta ścieżka ma wypełnienie? :slight_smile: Rysowałeś z zaznaczoną opcją warstwa kształtu czy ścieżki?

Rysuj z zaznaczoną warstwą kształtu

obrazekn.jpg