[photoshop] inne kolory po zapisie

Witam. Tworze coś w photoshopie i gdy to zapiszę to:

  • w photoshopie gdy otworze to jest tak jak było podczas edycji

  • ale gdy otworze gdziekolwiek poza photoshopem ten stworzony w photoshopie plik to kolory są w tych programach inne…

172749.jpeg

Już od dawna miałem z tym problem, kiedyś kombinowałem, kombinowałem i po tygodniu kolory były już prawie takie same- bo czasem sie jeszcze coś różniło ale już było w miare dobrze- nie mam pojęcia jednak co zrobiłem.

W viewproof setup mam ustawione “monitor RGB” i też nic to nie daje.

Z tego co widze to cokolwiek otwarte w photoshopie przybiera inne kolory troche. Co zrobić by było normalnie?

Miałem to samo. Pousuwałem profile kolorów monitora, zostawiłem domyślne i wszystko gra.

Zmieniłem we właściwościach ekranu z 16 na 32 bity i jest tak samo wszędzie teraz- nie ma tej siatki w photoshopie i jest ok z kolorami jak narazie. Wie ktoś dlaczego photoshop pokazywał inaczej niż inne programy gdy miałem ustawione na 16 bitów?? To jest bardzo dziwne.

Zmieniłem spowrotem na 16 bitów by wyjaśnić tą sprawę, testować.

Tak to wygląda (kolor z irfan view - 66, 85, 140; a w photoshopie różnie- jak na zdjęciu):

172976.jpeg

Dodane 12.01.2009 (Pn) 1:03

Co oznacza w imagemode:

8Bits/Channel i 16Bits/Channel?

Mam ustawione na 8. Gdy mam w systemie ustawione na 16 bitów to tam mam tylko opcję 8Bits/Channel.

Zresetowałem ustawienia w photoshopie i wystarczy teraz ustawić w editcolor settings profil kolorów taki jaki jest ustawiony we właściwosciach ekranu? czy jeszcze coś zmieniać w imagemode (jest RGB Color oraz 8Bits/Channel- zmienić na 16?, ale może ustawić coś w assign profile?) i w proof setup (jest zaznaczone teraz po restarcie PS’a na Working CMYK)? Zaznaczyć opcję “Proof Colors”?

Przy zapisywaniu pliku, jest możliwość zaznaczenia- color: ICC Profile: sRGB IEC61966-2.1. Do czego słuzy ta opcja? Przedtem próbowałem z tym i bez tego zapisywać i nie było różnicy.