Photoshop: Jak obustronnie stonować krzywą

Witam!

Może moje pytanie wyda się banalne, ale jakoś nie mogę dojść, chodzi o coś takiego jak na rysunku, tylko, że to otrzymałem rysując jedną krzywą i tonując z jednej strony, potem po zdublowaniu warstw i obróceniu jednej o 180* otrzymałem ten efekt, a moje pytanie brzmi jak stonować taką krzywą za jednym razem, obustronnie?

pedzel.th.jpg

Ja jestem noga z photoshopa, ale coś w ten deseń można uzyskać korzystając z pióra, oraz obrysowania pędzlem z symulacją nacisku :slight_smile:

Ja właśnie to piórem narysowałem :wink: A potem obrysowanie pędzlem z efektem tonowania, tylko, ze nie wiem jak zrobić, by tonowanie było po obu stronach krzywej, a nie tylko z jednej.

Ja narysowałem krzywą (o wyglądzie podobnej do tej twojej), później ppm obrysuj>>pędzel>>symulacja nacisku

Beztytu%C5%82u_gif_750x750_q85.jpg

Ehh wiem… ale tym sposobem nie wyjdzie Ci to o co mi chodzi w tym temacie. Ja tym sposobem ją narysowałem… chodzi mi o TONOWANIE tej krzywej, a Ty mi piszesz jak ją narysować, a jeżeli przeczytałbyś dokładniej mój 1 post to tam jest:

Mówiłem, że grafik ze mnie żaden. A terminów tym bardziej nie znam :slight_smile:

Ale chyba już kapuje ocb. Jeśli robisz to na masce z tego pióra (domyślnie robi się po jednej ze stron krzywej). Musiałbyś zrobić sobie inną maskę by zrobić to tonowanie po obu stronach, np za pomocą zakresu koloru :slight_smile:

Teraz również mylisz pojęcia, maska to coś kompletnie innego. To się robi w ustawieniach pędzla, zakładka dynamika kształtu, a rysować można normalnie na warstwie, a nie ma masce warstwy.

Też jestem początkującym, w dodatku samoukiem jeżeli chodzi o PS, ale troszkę tam wiem :wink:

Mi po prostu chodzi o to, żeby zamiast tonować od jednej ze stron krzywej, jak napisałeś, to od obu naraz, by punkt najgrubszy krzywej był po jej środku, a początek i koniec stonowane :stuck_out_tongue:

Nie wiem jak to zrobić inaczej niż naciskiem pióra :frowning: