Photoshop kilka pytań

Nie wiem czy dobry dział.

Mam kilka pytań odnośnie PhotoShopa.

  1. Czy teraz zakup PhotoShopa wygląda tak, że płaci się miesięcznie abonament? I to tak do końca “życia” czy jest jakiś termin kiedy się go nabywa?

  2. Który PhotoShop pozwala na tworzenie szablonów graficznych stron www?

  3. Czy jest wersja PL na MAC?

  4. Czy 16GB 2133 MHz LPDDR3, 16GHz Dual-Core Intel Core i5, Intel UHD Graphics 617 1536MB spełnią wymagania sprzętowe?

  5. Czy pod MAC jest dostępna tablica(?) do rysowania?

Zainstaluj sobie wersję próbną i będziesz wiedział czy program dobrze chodzi.

https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/system-requirements.html

  1. Tylko abonament. PS nigdy nie przechodzi na Twoją własność. Gdy testowałem w zeszłym roku najtańszą opcją był bodajże plan fotograficzny za 12,29 euro miesięcznie, dający dostęp do Photoshopa, Lightrooma oraz 20GB miejsca w chmurze Adobe. Ale uwaga jest tu niefajny haczyk - rozpoczynając subskrypcję podpisujesz de facto roczny cyrograf - niby możesz anulować subskrypcję przed upływem owych 12 miesięcy, ale wówczas Adobe nalicza Ci “karę” w wysokości 50% tego, co zostało Ci do płacenia, gdybyś jej nie anulował

Nie wiem czy coś się tutaj zmieniło, ale osobiście podziękowałem i przerzuciłem się na Affinity Photo

2 polubienia

chcialbym zobaczyc egzekucje tej kary lol

@anon24297653

Natychmiastowo ściągają ją z karty/Paypala, którą musisz podpiąć do konta Adobe, żeby aktywować subskrypcję. A najlepsze, że nie ma możliwości usunięcia jej (metody płatności) bez pisania do supportu Adobe. To jest dopiero “lol” :slight_smile: Tak przynajmniej wyglądało to na początku 2019

1 polubienie

ktos tu nie slyszal o revolucie