[photoshop] kolor

witam, może ktoś mi pomoże, mianowicie potrzebuję uzyskać w photoshopie jak najbardziej realistyczny kolor złoty i srebrny, i niemogę z tym sobie poradzić, a nieznam gotowego kodu,

jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo proszę (moze zna ktoś stronkę z kodami kolorów).

poszukaj , a moze bedzie

http://www.graffik.pl

ze złotym kolorem jest problem, jeśli chodzi o składanie go z CMYK’a. Najlepiej użyć schematu pantona.

Złoty: #E0C000 , #FFC000 , #FFC040 - coś z tych :).

Srebrny: #DDDDDD , #EEEEEE , #CCCCCC.

O to Ci chodziło?

Monczkin - trybu CMYK używa się do druku.

…tak kamiennik, dzieki jest O.K, możemy zamknąć post.

Zgadza się, ale nie oznacza to, że nie można go wykorzystać w normalnej pracy :stuck_out_tongue:

Monczkin - głównie przystosowany do druku jednak jest ;P.

ale przecież nikt nie mówi, że jest inaczej :slight_smile:

mówiąc o cmyk’u miałem na myśli, że dzięki tym składowym możemy uzyskać lepszy efekt kolorystyczny o pytane kolory i nic więcej. Jest wiele różnych schematów kolorystycznych, nie tylko RGB, które można wykorzystywać do pracy w grafice (często z lepszym efektem)

Nie wiem czy wiesz, ale są drukarki, które drukują w cmyku (są tak tanie, że można je sobie kupić do domowego użytku) - w tym momencie, uzywając cmyka mamy ładniejszy wydruk, zbliżony do drukowanego… itp., itd.

Sądze, że ta dyskusja jest mało potrzebna, więc jeśli moderatorzy uznają to za stosowne wnoszę o skasowanie zbędnych postów.

Nie będę kasował, bo wasza wymiana zdań wyjaśnia pewną kwestie kolorów RGB i CMYK :slight_smile:

:okulary:

Monczkin - dla lepszej jakości danej grafiki na papierze, efektywniejszy i ładniejszy efekt będzie, gdy zostanie wydrukowany w trybie CMYK.

A tryb RGB stosuje się do wyświetlania grafiki i dokumentów na ekranie! Tak już jest i inaczej nie będzie :).

Co z tego, że dla Twojego oka ładniejszy efekt może dawać w niektórych przypadkach, gdy zastosuje się tryb CMYk dla tworzenia i mieszania barw na komputerze - nie będzie to wtedy profesionalne i już! :).

Ja sadze ze kolor złota lub srebra nieda sie zastapic jakismś jednolitym kolorem. Uważam zxe należało by uzyć jakiejś blizej określonej tekstury. Wystarczy popatrzec na przedmioty nas otaczajace : złote i srebrne.

nieprawda - CMYK (i nie tylko) jest również widoczny na ekranie :stuck_out_tongue: - popatrz sobie np. w photoshopie

RGB różni się od CMYK tym, że jeden ma trzy składowe, a drugi cztery :slight_smile: RGB jest również mieszaniem kolorów !!

co nie będzie profesjonalnie ?? używanie CMYKA ?? z całym szacunkiem, ale mylisz się

Monczkin - ja nie mówię, że użycie tryb CMYK nie jest widoczny na ekranie - oczywiście, że jest :)! Poprostu RGB używa się do wyświetlania na ekranie, podczas edycji, a CMYK ustawia się na samym końcu do wydrukowania, ale fotografii.

Nie napisałem także, że używanie CMYKa nie jest profesionalne! Używanie go do edycji fotografii nie jest profesionalne. Jeżeli eksperymentujesz w domu z fotografiami, no to rób to dalej. Ja tylko piszę, jak jest naprawdę. A wiem to nie z byle kąd. The End :).

PS.: mój 1000 post :lol: 8).

No to z takimi argumentami i doświadczeniem nie mam szans w tej dyskusji - poddaję się (p.s. chyba muszę zmienić pracę :stuck_out_tongue: )

gratuluje okrągłego posta

Monczkin - doświadczenia to ja aż takiego nie mam ;). Wiadomo, każdy uczy się z różnych źródeł.