Photoshop ksiązka

Mam pytanie jaka jest dobra ksiazka do photoshopa?

Podaj wersję programu.

Ja od siebie polecam to - KLIK.

Możesz pobrać niektóre rozdziały wybranych książek, a czasem nawet całe książki.

Ja mam b. dużo materiałów. Jak chcesz coś to się odezwij na PW.

Początkującym bardzo polecam książki z serii Real World wydawanej w Polsce przez Heliona. W przypadku Photoshopa jest to: http://helion.pl/ksiazki/rwapcs.htm

Jeśli masz już jakąś wiedzę o środowisku photoshopa to polecam tę książkę Scotta Kelbyego “Photoshop: Efekty Specjalne” (wszystkie jego książki są świetne): http://helion.pl/ksiazki/photfx.htm

Jedna z moich ulubionych i naprawdę przydatna.

Natomiast jak już znajdziesz się na “wyższym poziomie wtajemniczenia” :wink: to polecam: http://helion.pl/ksiazki/pholab.htm

w photoshopie zrobie grafike wektorowa czy musze kupowac Illustratora?

Z Adobe’a do wektorów najlepiej sprawdza się Illustrator ew. Flash.

Jeśli nie masz Adobe’owych przyzwyczajeń proponuję kupić jednak Corel Drawa - cały pack jest teraz po bardzo niskiej cenie. Po co pchać się od razu w Adoba (no chyba że jest sie dzieckiem milionera ;))

Jeśli chodzi o Photoshopa to posiada pewne możliwości podobne wektorom tzw. shape’y (kształty obliczane matematycznie tak jak wektory) ale nie są to wektory a jedynie pewna namiastka więc do wektorów zakupiłbym osobny program.

Kupowanie książek do nauki obsługi programów graficznych to wyrzucanie pieniędzy w błoto.Tutoriale,tutoriale i jeszcze raz tutoriale których online jest tysiące o różnym stopniu trudnosci.Przerabiaj kilka dziennie i zanim się obejrzysz będziesz biegle znał program.

Jak można, to ja bym prosił bardzo o podręcznik dla całkwicie początkującego, do photoshopa cs3 (chciałbymrobic loga na forum, jakieś banery czy usebary itp.) Nic zaawansowanegom BARDZO PROSZE!

http://www.pixel2life.com/ <-- Tu masz wszystko.

Thx tylko szkoda że nie po polsku :confused:

Ale to przecież to o czym pisałem wczesniej.Klasyczne tutoriale.A tak nawiasem…to jesli masz wersję rejestrowaną powinienes mieć także książkę. :smiley: