[Photoshop]Linie z blurem

Witam.

Jest ktoś mi w stanie pomóc, aby uzyskać taki efekt(te linie zielone i złote): http://dl.dropbox.com/u/15745338/Bez%C2 … C5%82u.png.

Program: Photoshop

Ok, doszedłem do podobnego efektu taką drogą. Napiszę z pewnością prościej niż trzeba, ale może ktoś inny też kiedyś z tego skorzysta:

  1. Zaczynamy od pustego pliku 500x500 px, ja wybrałem kolor czarny

27208398.jpg

  1. Tworzymy nową warstwę, nazwijmy ją Linie. Wybieramy interesujący nas pędzel, jeśli posiada cienkie linie to dobrze, będzie lepiej wyglądał. Ja użyłem pędzla z packa o nazwie AJ_swirl-brushes, prawdopodobnie z Deviantart’a (ale tego dokładnie nie pamiętam). Tworzymy jakiś abstrakcyjną aranżację:

34414409.jpg

  1. Pod warstwą z białym pędzlem tworzymy nową warstwę. Nazwijmy ją Blur. Na niej będziemy tworzyć rozmytą obwódkę. Wybieramy kolor który ma reprezentować nasz efekt końcowy. Ja wybrałem kolor zielony. Wybieramy też podstawowy okrągły pędzel o istotnie większym niż nasze białe linie rozmiarze. 30 px do nawet60 px w tym przykadku powinno wystarczyć. Wspomnianym pędzlem staramy się przerysować nasze wcześniejsze białe linie. Nie musi być to bardzo dokładne odwzorowanie, gdyż potężny blur jaki na to nałożymy zamaskuje wszelkie niedoskonałości. (obrazek pochodzi z innego pliku, nie zauważyłem, że pominąłem screncapowanie tego fragmentu)

80107018.jpg

  1. Na tej samej warstwie z menu Filter - Blur wybieramy Gaussian Blur i jego wartość ustalamy na ~50 w zależności od upodobań. Teraz wygląda to mniej więcej tak:

61373488.jpg

  1. Zaznaczamy kształt naszego białego pędzla, który użyliśmy na warstwie Linia. Aby to zrobić z przytrzymanym [ctrl] klikamy na miniaturkę warstwy Linia. Powinna pojawić się przerywana obwódka wokół białego kształtu. Z górnego menu Select - Modify wybieramy opcję Border i ustawiamy ją na 15 px. Im większy Border ustawimy, tym więcej zieleni na około zostanie nam po wszystkich operacjach, więc jeśli okaże się, że nie ma jej wcale, lub jest jej bardzo mało, można spróbować dać kilka pixeli więcej właśnie na tym etapie.

47310580.jpg

  1. Następnie z menu Select wybieramy opcję Inverse. Zauważymy wyraźną zmianę w zaznaczeniu.

37126882.jpg

  1. Mając aktywne narzędzie Marquee Tool (domyślny skrót to klawisz [m]) klikamy prawym przyciskiem myszki w obszar zaznaczenia i zmenu kontekstowego wybieramy opcję Feather. Jej wartość ustalamy na 10 px.

47054060.jpg

  1. Na warstwie Blur przyciskiem [delete] usuwamy to co znajduje się poza zaznaczeniem. Powinno zniknąć sporo zieleni z obszarów najdalszych naszym białym liniom, jednocześnie pewna jej część najbliższa tymże liniom powinna pozostać. (tu screen również z innego pliku)

47807744.jpg

  1. Jedyne co nam pozostaje, to warswie Linie dodać nieco przezroczystości, oraz z menu Blending Options-Outer glow nadać trochę poblasku białym kolorem i ustawieniami według uznania. W tym celu mając aktywne narzędzie Marquee Tool klikamy prawym przyciskiem na warstwie Linia i wybieramy wspomniane Blending Options i ustawiamy porządane przez nas parametry koloru i rozmiaru.

30037776.png

lenn_eavy Świetny opis. A nie prościej w opcjach mieszania włączyć blask zewnętrzny dla tych linii? :wink:

Mi tak ładnie nie wychodziło, albo za grubo albo za jasno albo za ciemno :slight_smile: A z takim sposobem można też zrobić taki poblask na wiele kolorów bez zbędnych zabaw z gradientem w Outer Glow. Wygląda strasznie, ale to w zasadzie kilka kliknięć.

Pobaw się zasięgiem/range :wink:

Dzięki wielkie :slight_smile: Mi wyszło ładnie :wink: