Photoshop ma za mało pamięci RAM?

Witam!

Mam taki problem. Kiedy chcę zapisać większy format w Photoshop CS2 jako JPG, np. 100 na 70 cm w rozdzielczości 200 dpi pokazuje mi się taki komunikat…

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … b0f61.html

Dziwi mnie to o tyle, że mam 2 Gb RAM-u a w Photoshopie mam ustawione wykorzystanie RAM-u na 50%. Kiedyś miałem 256 RAM-u i zapisywałem o wiele większe pliki bez żadnych problemów, choć trwało to oczywiście długo. Nigdy jednak nie miałem komunikatu o tym, że mam za mało RAM-u.

Czy ktoś wie może o co może chodzić ? Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny. :slight_smile:

A spróbuj zapisac bez polskich znaków i spacje zastąp “-” lub “_”.

Dokładnie to samo. Nie ma znaczenia czy zapisuję z polskimi znakami czy bez. I nie dzieje się to też za każdym razem ale tak 2-3 razy na 5 zapisów i tylko przy zapisywaniu dużych plików .psd jako JPG… Najdziwniejsze w tym wszystkim jest dla mnie właśnie to, że RAM-u jest sporo. Dawniej miałem 1/10 z tego i zapisywało bez najmniejszych problemów.

plansze na studia?? :mrgreen: - ja robiłem w corelu.

A może przed zapisem spróbuj “spłaszczyć” warstwy, a dopiero później zapisać.

u mnie się tak dzieje tylko wtedy, kiedy korzystam bardzo długo z photoshopa (robie w nim za dużo operacji)… nie wiem jak temu zaradzić, ale też proszę o radę jak się pozbyć problemu

Proponuję:

Pomoc techniczna dostępna jest pod numerem telefonu: (+22) 8408015 w godz. 9:00 - 17:00 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: adobe@techsupport.pl

Jeśli stać Cię było na wydanie 4 200 PLN to nie powinieneś żałować grosika na telefon.

JesperKyd sugerujesz każdemu kto o coś pyta, że używa nielegalnych programów? bo rozumiem, że temu służyła ta kąśliwa uwaga z ceną i numerem telefonu. szukam konkretnej odpowiedzi na problem, a nie uwag tego typu.

spr. wyczyścić cache operacji photoshopa, ewentualnie schowek windowsa…

pozatym, zlookaj ile pamięci zużywa ci ps…

Juniorek dzięki :slight_smile: podziałało :slight_smile: