Photoshop -problem z kolorem przy zapisie pliku

Witam - kiedys juz poruszalem ten problem ( koloru jpeg-ow i gif-ow przy zapisie do pliku), lecz jednak jak dotad nie otrzymalem jednoznacznej odpowiedzi rozwiazujacej moj problem - lianowicie kolory zdjeci i obrazkow, na ktorych tworze w Photoshopie wyraznie sie roznia od tych, ktore zapisuje do pliku… W ten sposob zapisane zdjecia i obrazy sa po prostu bezbarwne i brak w nich zycia - dominuje w nich przewaga np. koloru fioletowego, ktory wtrynia sie pod kolor niebieski, zabierajac glebe obrazu… Pomocy!

zapisuj w png

nawet zapisane w png sie roznia… a poza tym, wiele osob jak ja tworzy strony internetowe i nie ma takiego problemu - z roznica kolorow… Wiec w czym rzecz?

może w ilości kolorów w jakiej zapisujesz, gif z tego co pamiętam standardowo zapisuje obraz w 256 kolorach, jpeg zapisywany na potrzeby sieci web (z poziomu photoshopa) też jest jakościowo okrojony. Dodatkowo zapisując pliki jako jpeg zapisujesz je wraz z profilem ICC

Dzieki - tylko co to wlasciwie oznacza i jak osiagnac najwyzsza jakosc przy zapisie zdjec w jpeg, aby nie roznily sie od tego na czym pracuje w photoshopie, bo w ten sposon nie wiem dokladnie jaki bedzie rezultat mojej pracy (jakie kolory uzyskam to dla mnie zagadka). A przeciez fotografowie, ktorzy pracuja na photoshopie musza miec glebie koloru - jak wiec to robic??

Złączono Posty : 16.01.2007 (Wto) 19:49

Defekt kolorow moge jedynie sprawdzic poprzez:

View - Proof Setup - Monitor RGB

Wtedy kolory sie zmieniaja na te wyblakle, ktore pojawiaja sie po zapisaniu…

więc tak, primo, ważna sprawa to kalibracja monitora (link 1 link 2 link 3) chociaż odwzorowanie kolorów na LCD i CRT i tak jest inne

menu obrazek (image) -> tryb -> zaznaczone opcje RGB i 8 bitów na kanał, sprawdź też czy w “przydziel profil” wybrana jest opcja sRGB

plik -> zapisz jako -> *.jpg -> zaznaczona opcja “Profil ICC sRGB” -> Zapisz -> jakość przynajmniej 9

Gdzie jest to przydziel profil - mam w wercji franc… :)?

Złączono Posty : 16.01.2007 (Wto) 20:16

dobra monitor ustawiony - tylko tego profily znalesc nie moge - probowalem zapisac i caly czas zmienia kolory…

Złączono Posty : 16.01.2007 (Wto) 20:26

Wszystko sprawdzilem - i zrobilem jak mowisz, ale caly czas zle zapisuje…

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 6:19

Czy ktos pomoze? przezesylajac ustawienia, czy cos takiego?!

kubik popraw błędy i zacznij używać polskiej pisowni.