Photoshop sam się wyłącza

Witam,

posiadam Adobe Photoshop 8 i mam nastepujący problem:

Program działa normalnie, dopóki nie skorzystam z opcji wycięcia fragmentu danego zdjęcia, następnie wklejenia go np. do innego zdjęcia. Gdy tylko poruszam potem tą warstwą, program zamyka się. Dzieje się to tylko i wyłącznie w tym przypadku, podczas wykonywania innych czynności program działa bez zarzutów.

Przeinstalowałem program - nic nie pomogło. A co najciekawsze - pobrałem ze strony Adobe wersję Trial najnowszej wersji programu, i w niej robi się dokładnie to samo. Co może być więc przyczyną? Pracuje w tym Photosopie już od dobrych kilku lat i nigdy takiego problemu nie miałem.

Z góry dzięki za pomoc.

miałem to samo po przejściu na windows 7 długo szukałem i znalazłem poprawkę która mi pomogła należy tylko podmienić pliki z folderu plug-inPL i gra.

Pozdrawiam

Dodane 11.02.2010 (Cz) 9:20

http://www.adobe.com/support/downloads/ … ileID=3242 to jest link do poprawki na stronie producenta

Mam taki sam problem z wersjami CS3 i CS4, system operacyjny windows 7 86x, wie ktoś może jak to uleczyć?

Ja też tak miałem i pomogło wyłączenie programy JDownloader ;).

Całkiem możliwe, mam go prawie cały czas włączonego, jak ściągnę co trzeba to się przekonam, mam nadzieje, że to on jest przyczyną mojego problemu. Dziękuję za odpowiedź.

Jak będę coś wiedział dam znać, aby inni byli pewni.

Edit:

Zgadza się, Jdownloader był odpowiedzialny za problem wyłączającego się photoshopa.

Orientuje się ktoś czemu tak się dzieje i czy można temu jakoś zaradzić, oprócz wyłączenia JD?

Wydaję mi się że odpowiedź na to zawarta jest w metodzie pobierania danych ze schowka przez JDownloader i photoshop, bo problem pojawia się tylko przy wycinaniu/kopiowaniu elementu w photoshopie.

[edit]

Poczytałem sobie trochę postów na forum JD i okazuję się że to wina photoshopa, tam mówią administratorzy forum. Poprawki na razie nie ma i nie wiadomo czy będzie.

Doraźna pomoc:

prawy klawisz na ikonie, odznaczyć Clipboard Observation.

A post was split to a new topic: Photoshop się wyłącza