Photoshop się ścina

Cześć! Szukałem odpowiedzi na moje pytanie, ale temat, który znalazłem pozostał bez odpowiedzi wyrzucony do kosza. Tak więc… Chodzi mi o to, że kiedy uruchamiam photoshopa, pierw strasznie wolno się wczytuje, a pod koniec wczytywania po prostu się wiesza (jedynie ten program) i nie da się nic z nim zrobić prócz wyłączyć go. Wcześniej wszystko chodziło jak należy…

PS. “Szukaj” mi nie pomogło, poza tym próbowałem reinstall, także nie pomógł.

Może byś napisał jaka to wersja Photoshopa i jaki masz komputer?

8.0, Windows XP - wypisywać resztę?

Dodane 14.06.2009 (N) 20:33

Tzn. Photoshop 8.0 jak coś.

no właśnie najważniejsza jest konfiguracja komputera, podaj jaki masz procesor, ile masz pamięci RAM

jeśli wcześniej chodziło wszystko jak należy to przypomnij sobie może doinstalowywałeś jakieś dodatkowe wtyczki, czcionki filtry, może dlatego zaczął wolno działać.

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia photoshopa (ctrl+alt+shift podczas odpalania programu).

@Devil33

Procesor 1,47 GHz i 512 RAM

Ogółem dodawałem ostatnio bodajże dwa brushe i czcionki graffiti, ale to jakiś tydzień temu.

@Rss

Jednak nie pomogło.

Dodane 15.06.2009 (Pn) 19:26

Btw. Ścina się kiedy wyskakuje podczas wczytywania napis “odczyt ogólny zasobów tekstu…Gotowe.”

Wywal te czcionki grafiiti, sprawdź wtedy. Ogólnie ile masz zainstalowanych czcionek?

@up

Wywaliłem, ale jednak nic nie dało.

Co do czcionek - wszystkich ogólnie mam ich 330, chociaż instalowałem tylko te, o których mówiłem.

wyłącz zbędne procesy, zaktualizuj ps’a, pousuwaj zbędne elementy jak pędzle i filtry, jak nie pomoże to radzę zakupić nowszą wersje

Niestety, z tego co wyczytałem zmiana wersji na nowszą nic nie daje :frowning:

x:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Adobe\Adobe Photoshop - usuń zapisane ustawienia .

Pewnie to wina RAM ,trzeba zwiększyć ,ten program zużywa dużo pamięci.Powinno się wszystko unormować!pozdr. :slight_smile:

Może być odpalony w tle jakiś program który pobiera RAM lub jakiś wirus.

To na pewno RAM - za mało sam XP pobiera 128 a dla PhotoShopa powinno być więcej.

Memory_-PH.png

Po za tym przy instalowaniu PH się pyta o dostępną pamięć do magazynowania na HD jeśli tam coś pogrzebałeś może być problem.

I pozostaje jaszcze informacja o samym HD czy masz na nim wolne miejsce? ja zawsze pozostawiam około 10 GB żeby system lub programy sobie robiły tempy itp.