Photoshop się wyłącza podczas tworzenia panoramy

Witam.

Podczas tworzenia panoramy mojego pokoju z 56 zdjęć (10.0Mpx Każde) Photoshop się wyłącza.

Jak zaobserwowałem photoshop chwile po pochłonięciu całego dostępnego ramu się po prostu wyłącza.

Czasami chwile po pochłonięciu ramu wyświetla mi się informacji że photoshop zjadł ram i czy mam go wyłączyć. W tym samym momencie photoshop wyświetla informacje “Unable to open (nazwy plików które się nie zdążyły załadować)” kończę bez niczego.

Jak zmusić Ps by złączył mi te zdjęcia? Używam Photoshopa CS5 x64 EN

Z góry dzięki za pomoc.

Myślę że dokupienie RAMu będzie tutaj rozwiązaniem. PS przy tak dużej ilości tak dużych zdjęć po prostu przeciąża pamięć i włączają się zabezpieczenia systemu zamykające najbardziej pamięciożerne aplikacje w takich sytuacjach. A PS wywala Ci taki komunikat ponieważ faktycznie nie daje rady otworzyć plików ze względu na brak pamięci. Spróbuj albo maksymalnie odciążyć pamięć, albo będziesz zmuszony dokupić pamięci. Jak masz 2l butelkę i 3 litry wody to nie zmieścisz ich tam choć by skały ■■■ły… tutaj jest tak samo.

a czy przypadkiem nie przy braku pamięci nie powinien zacząć używać dysku?

Nie spotkałem się z czymś takim. Tak teraz pomyślałem że jeżeli masz Viste albo Win7 to możesz wbić pendriva jakiegoś dobrego w USB i ustawić mu go jako TurboBoost - wtedy powinien go traktować jako dodatkowy zastrzyk RAMu.

Już tak próbowałem ale w photoshopie i tak nie mogę ustawić więcej niż 3500MB (mam 4GB).

Pożyczę z taty kompa dodatkowe 4GB (ma takie same kości jak ja) i zobaczę czy da rade.

No to może być jedyne rozwiązanie - jak przejdzie w ten sposób z tym pożyczonym RAMem to znaczy że czekają Cię zakupy albo kursowanie z kośćmi od ojca do Ciebie za każdym razem (nie muszę dodawać że łatwo wtedy coś uszkodzić bo pamięć ram nie jest produkowana z myślą o noszeniu jej jak pendriva? :smiley: ).

Zakupy mnie nie czekają tak szybko bo chciałem tylko zobaczyć ile zajmie połączenie tych zdjęć w całość.

Przerzucenie ramu pomogło (ale pod koniec składania już win7 dał info że brakuje ramu) ale ostatecznie dał rade (aero się wyłączyło)

W szczytowym momencie brał 7.8GB.

image_id: 3461

Dzięki za pomoc.

Nic takiego mi się nie zdarzyło na CS5 puki co. Wejdź do Edit, Preferences, Performance i dodaj kolejną partycję następnym razem na której jest przynajmniej 16GB. Następnym razem obejdzie się bez biegania :wink:

Ustaw większą ilość pamięci wirtualnej, oczywiście rozsądnie w zależności od ilości wolnego miejsca na dysuku C : \