[Photoshop] świetliki (photomanipulation)

Witam

Chciałbym troszkę “umagicznić” i “ufantastycznić” wykonane zdjęcie.

W tym celu bawię się rozmyciami i nasyceniem ale chciałbym jeszcze umieścić coś co widziałem już na wielu fotografiach ale nie spotkałem się jeszcze z tutorialem dot. omawianego efektu.

Może najpierw zaprezentuję o co mi chodzi (słaba jakość ponieważ dla wygody ewentualnych lookerów zmiejszyłem rozmiar i ciężar) :slight_smile:

http://img157.imageshack.us/img157/2650 … jak1wi.jpg

Mianowicie, mam zamiar dodać fotografii nieco “świetlików” ale chciałbym aby to wygladało w miarę naturalnie (czyli część w tle, między liśćmi a część nieco większych na pierwszym planie).

Jak widac na załączonym obrazku na tą chwilę wyglada to jakby mi się łupież sypał podczas robienia fotki, w najlepszym razie przypomina to trochę jakiś wiosenny śnieg (sic!)

Zgaduję, że należy wykonać kropki o różnej wielkości a później albo obrys albo blask zewnętrzny z mniejszym kryciem ale jak i w którym miejscu? Na jakich warstwach? Może jakaś nakładka??

A może sposób wykonania jest zupełnie inny?

Poproszę o dokładny instruktaż jeśli to możliwe :slight_smile:

Walczę z tym już trzeci dzień i nadal nie jestem zadowolony z uzyskanych efektów :frowning:

Głównym problemem jest uzyskanie wrażenia trójwymiaru (owe świetliki wyglądają aktualnie jakby “unosiły się” w jednej płaszczyźnie, tylko najbliżej obiektywu. Brakuje tu głębii)

Ps. Kiedyś widziałem w sieci przykład takiej fotomanipulacji na zdjęciu z gotyckim okienkiem w ogrodzie. Autor z dość przciętnego zdjęcia zrobił magiczne cudeńko :slight_smile:

Nadał fotografii krwisty róż oraz te światełka o które mi chodzi, jednak już nie mogę odnaleźć tego przykładu… :frowning: :oops:

Pomóżcie proszę :slight_smile:

hmm…

świetliki można wykonać tak, że najpierw rysujesz taki jak w przykładzie “łupież”, a potem na to jeszcze nakładasz wiekszy pędzel o kształcie tak jakby krzyża.

Ciężko mi to powiedzieć :slight_smile:

Jest taki pędzel, jakby odłbysk o kształcie krzyża lub litery X, o rozmytych brzegach… rozumiesz? :slight_smile: jak nie, to screena wrzucę :slight_smile:

Faktycznie mam coś takiego w różnych wersjach; mniejsze większe różnoramienne itp. :slight_smile:

Te pędzelki dają ciekawszy efekt od zwykłych kropek, muszę jeszcze tylko dopracować wrażenie głębii bo jak na razie fotka wygląda dość dziwnie :wink:

Sprawdzę też, które efekty najlepiej “robią” owym świetlikom co by im nadać maksymalnie ciepły charakter (żeby wyglądały jakby tonęły w słonecznej poświacie) :slight_smile:

Oczywiście wszelka pomoc w postaci tutoriali mile widziana, zaoszczędzi mi to stresu :wink:

Dziękuję rss za podpowiedź :biggrin:

JUDGE powiem Ci tak:

Na laptopie (wyświetlacz lcd z kątami widzenia :P) jak patrzę to efekt jest dobry.

Gorzej jest na zwykłym monitorze :wink:

W ogóle radziłbym warstwę, gdzie jest “tło dla świetlików” nadać jej trochę ciemni …

Wówczas efekt będzie ciekawy.

Jednak też ten jest bardzo ciekawy.

Ładny tutek. :slight_smile:

to nie jest tutorial :wink:

JUDGE chciał uzyskać efekt świetlików,

a żeby zasygnalizować, że robi to w photoshopie - nadał tematowi taki prefix 8)

JUDGE jak zrobisz już z tym - przedstaw nam :stuck_out_tongue: