Photoshop + tekst

Mam pytanie, czy jest jakaś ograniczona liczba znaków jaką można wpisać w pojedyńcze pole tekstowe (warstwe z tekstem) w Photoshopie? Ponieważ gdy wklejam ciąg liczb, zawsze w pewnym momencie znika mi cały tekst.

I jeszcze jedno, jeżeli wybieram tekst pisany w pionie, to pisanie następuje od lewego górnego rogu warstwy, następnie schodzi w dół, okej, ale kolejne “wiersze” (czy właściwiej kolumny) pojawiają sie po lewej stronie od napisanego tekstu, czy można sprawić aby pojawiały się po prawj? Czy trzeba wpisywać tekst “od tyłu”?

nie wydaje mi się ,by było takowe ograniczenie…

a co do kolumn, to nie mam pojęcia, sprubóję się dowiedzieć i odpowiem.

Niestety nie udało mi się dojść do rozwiązania - jedyne jakie mi przychodzi do głowy, to każdą nową linijkę pisać jako oosobna warstwę

ew. przygotować sobie tekst notatniku lub innym edytorze teksty i wklejać zaczynając od ostatnich lini, co ma tę zaletę, że każde następne operacje będziemy wykonywać nie na kilku warstwach a na jednej warstwie, ale jednak nie do końca o to mi chodziło. Niemniej jednak dziekuje wam bardzo za zainteresowanie.

A co do tych ograniczeń, po utworzeniu warstwy (obrazek 1024*768, warstwa tekstowa na cały obszar roboczy), wklejam tekst (ciąg liczb nieoddzielony żadnymi spacjami, czy liniami) w pewnym momencie dochodzę do takiego etapu w którym po dodaniu pojedyńczego znaku cały tekst znika, myślałem z początku że to jakiś błąd podczas wklejania, ale przy ręcznym wpisywaniu dzieje się to samo :frowning: