Photoshop + tekst

(Airborn) #1

Mam pytanie, czy jest jakaś ograniczona liczba znaków jaką można wpisać w pojedyńcze pole tekstowe (warstwe z tekstem) w Photoshopie? Ponieważ gdy wklejam ciąg liczb, zawsze w pewnym momencie znika mi cały tekst.

I jeszcze jedno, jeżeli wybieram tekst pisany w pionie, to pisanie następuje od lewego górnego rogu warstwy, następnie schodzi w dół, okej, ale kolejne "wiersze" (czy właściwiej kolumny) pojawiają sie po lewej stronie od napisanego tekstu, czy można sprawić aby pojawiały się po prawj? Czy trzeba wpisywać tekst "od tyłu"?

(system) #2

nie wydaje mi się ,by było takowe ograniczenie…

a co do kolumn, to nie mam pojęcia, sprubóję się dowiedzieć i odpowiem.

(Monczkin) #3

Niestety nie udało mi się dojść do rozwiązania - jedyne jakie mi przychodzi do głowy, to każdą nową linijkę pisać jako oosobna warstwę

(Airborn) #4

ew. przygotować sobie tekst notatniku lub innym edytorze teksty i wklejać zaczynając od ostatnich lini, co ma tę zaletę, że każde następne operacje będziemy wykonywać nie na kilku warstwach a na jednej warstwie, ale jednak nie do końca o to mi chodziło. Niemniej jednak dziekuje wam bardzo za zainteresowanie.

A co do tych ograniczeń, po utworzeniu warstwy (obrazek 1024*768, warstwa tekstowa na cały obszar roboczy), wklejam tekst (ciąg liczb nieoddzielony żadnymi spacjami, czy liniami) w pewnym momencie dochodzę do takiego etapu w którym po dodaniu pojedyńczego znaku cały tekst znika, myślałem z początku że to jakiś błąd podczas wklejania, ale przy ręcznym wpisywaniu dzieje się to samo :frowning: