Photoshop z wieczystą licencją?

Witam,

Można jeszcze kupić Photoshopa z wieczystą licencją?
Widziałem jakieś oferty na allegro czy ceneo, jednak mam wątpliwości co do ich legalności.

pozdrawiam

1 polubienie

Oficjalnie już nie

Ostatnia wersja z taką licencją to CS6. Nowej nie dostaniesz, jedynie używki, ale tutaj nie jestem pewny co do tego jak wygląda wsparcie od strony Adobe. Z jednej strony licencję powinno dać się odsprzedać, z drugiej strony jest ona powiązana z kontem Adobe i konkretnymi danymi osobowymi/firmowymi. Jeśli odkupisz licencję to musiałbyś też dostać login i hasło do tego konta ponieważ bez tego nie aktywujesz pakietu.
Problem w tym, że takie przekazanie konta będzie najpewniej naruszeniem warunków serwisu Adobe co może skutkować jego zablokowaniem. Kolejna sprawa to, że właściciel może je odzyskać bo to jednak jego konto. Jest też pytanie czy w ogóle będzie gotów na takie coś bo może mieć np powiązane z tym samym kontem inne usługi.
Dlatego w pierwszej kolejności musisz kontaktować się z supportem Adobe by dowiedzieć się jak wygląda procedura przepisania licencji na inną osobę.

Niestety nie ma już Polskiego supportu zostaje tylko międzynarodowy w formie maila lub chatu oraz chyba jest jakiś telefon do Niemczech. Oczywiście support nie jest w j. polskim. Ostatnio z niego kryształem, konkretnie z chatu i czekałem w 5 osobowej kolejce półtorej godziny na 10 minutową rozmowę z konsultantem … plusem było to, że załatwiłem co chciałem.

EDIT:
Z nówek być może i dostaniesz jakieś leżaki magazynowe które przetrwały gdzieś na jakiejś półce i nie zostały zwrócone, ale to będą kosmiczne ceny :smiley: .

EDIT 2:
Swoją drogą na dzień dzisiejszy nie wiem czy warto jeszcze kupować pakiet Adobe w wersji CS6, sam go posiadam i nie wiem czy po tylu latach nie warto jednak bardziej kierować się w stronę subskrypcji zwłaszcza, że CS6 nie wspiera W10. Oczywiście zainstalujesz go na W10, lecz ze stabilnością może być różnie, na razie jest w porządku z tego co internety donoszą, ale z przyszłymi aktualizacjami może się to zmieniać. Więc dla mnie takie rozwiązanie nie nadaje się do pracy.
Osobiście na dzień dzisiejszy chyba bym zainteresował się alternatywą w postaci Krity jako zamiennika PS, chyba, że zależy Ci też na innych narzędziach lub musisz pracować z plikami PSD w tedy nie ma wyboru.
Na dzień dzisiejszy siedzę na W7, a na W10 nie zamierzam się przesiadać, dlatego jeśli Adobe nie wypuści CC na linuxa to albo przejdę na Maca tylko po to by móc używać ich pakietu, albo pójdę w kierunku zamienników na Linuxa. W7 pożyje jeszcze z 4 lata więc nie wiem czy inwestycja na dzień dzisiejszy w soft na ten system ma jeszcze sens.

Pożyje będzie w miarę sensowny i bezpieczny by z niego korzystać. Już w tej chwili nie uruchomisz go na najnowszych procesorach, a za 4 lata sprzęt na którym działa będzie niestety lekko przestarzały.

1 polubienie

Zgadzam się jeśli chodzi o model subskrypcyjny - sam się jakiś czas temu zastanawiałem i przemówił do mnie argument na jednym z forów Adobe. Ich najtańszy plan (dla fotografików) https://www.adobe.com/pl/creativecloud/plans.html kosztuje 12 euro miesięcznie, czyli coś ponad 50 zł. Photoshop desktopowy kosztuje jakieś 2500 zł. Czyli dopiero po 50 miesiącach = ponad 4 latach wyjdziemy “na zero”. A patrząc na optymalizacje i ilość nowości którą Adobe wrzuciło w ciągu 4 lat, po takim okresie czasu można byłoby się zastanawiać nad nową wersją. Model subskrypcyjny to zawsze najnowsza wersja, wsparcie i obsługa systemów. Oczywiście w dłuższym czasie to zawsze będzie mniej opłacalne niż box, ale… niekoniecznie w ogóle jest alternatywa.

Jeśli jesteś casualowym użytkownikiem który odpala Photoshopa żeby obrobić zdjęcia z wakacji czy wypadu na urodziny do cioci i wujka to oczywiście koszty subskrypcji są niewspółmiernie wysokie. Ale dla takich użytkowników jest Photoshop Elements za 100 euro, a nie czysty Photoshop który jest kierowany do profesjonalistów zarabiających tym oprogramowaniem.

1 polubienie

Nie gloryfikowałbym, aż tak bardzo. Wszystko ma plusy i minusy :wink: .

Również nie do końca będzie się opłacało, jeśli nowości są dla kogoś zbędne i wystarczy że raz na 10 lat kupi nowszą wersję to box wyjdzie taniej.
Właśnie casualowy użytkownik w wersji subskrypcyjnej zyskuje najwięcej, nie musi kupować softu za 3k by obrobić zdjęcia z wakacji, raz na pół roku kupi sobie subskrypcję na miesiąc za 50zł obrobi zdjęcia i wszystko :wink: . To samo tyczy się ludzi którzy tylko dorabiają sobie po godzinach i są miesiące, że nie mają wcale zleceń.

1 polubienie

Tylko że plan za 50 zł nie jest dostępny w wariancie miesięcznym, a minimum rocznym. Plan miesięczny jest dostępny za 37 euro (150 zł).

Co do feature’ów - też myślałem, że są mi zbędne na CS2 dopóki się nie okazało, że wtyczka Camera Raw do CS2 nie obsługuje nowego aparatu… I pozamiatane :frowning: Oczywiście #spisekAdobe bo mogliby robić aktualizacje, ale znowu - 10 lat to w IT przepaść. Ja doceniam np. to, że dopiero w CC pojawiła się wielowątkowość przy zgrywaniu RAW do JPG’a. Do tej pory proces zrzucenia 1000+ zdjęć przy generowaniu wglądówek trwał na i7 jakieś pół godziny. W tej chwili leci na 8 rdzeniach jednocześnie i po 5 minutach mogę działać dalej. Tak samo wiele filtrów, o takich czarach jak Content Aware już nie wspominając.

1 polubienie

Masz rację, Content Aware pojawiło się już w cs6, ale chyba w CC dopiero działa przyzwoicie. Osobiście nie doświadczam twoich problemów, z tego względu że trochę inaczej niż Ty wykorzystuję PS, ale całkowicie rozumiem i popieram. W Twoim przypadku taka przesiadka daje ogromną różnicę, ja do projektowania interfejsów i sporadycznych fotomanipulacji i fotomontażu nie potrzebuję na razie CC i CS6 zaspokaja moje potrzeby. No ale ja kupiłem CS6 gdy tylko były pierwsze wzmianki o CC i było prawie pewne, że to ostatnia wersja BOX, czyli jakieś … 6 lat temu chyba, a 5 na pewno.

No to jest prawda, Photoshop to kombajn i do wielu rzeczy można go wykorzystać. Część mocno zyskuje z nowinkami, dla części zastosowań jest to bez znaczenia. Ale wracając do pytania autora - oficjalnie nie da się zarejestrować, tu jest cały wątek na forum Adobe na ten temat: https://forums.adobe.com/message/9744020#9744020

Effective Jan 2017, Adobe stopped making & selling Creative Suite products. CS6 can no longer be sold legally by any agent, re-seller or country.

1 polubienie

Nie wiem, czy będę mógł skorzystać z tego planu, ponieważ widzę, że jest on w zakładce “Użytkownicy indywidualni”, a ja to bym chciał kupić w ramach działalności gospodarczej czyli jako firma.

Photoshop i Lightroom potrzebuję do profesjonalnej obróbki zdjęć, dlatego plan dla fotografików byłby idealny. Jednak z perspektywy czasu, bardziej opłacalna byłaby licencja wieczysta. Szkoda, że Adobe zrezygnowało z tego typu licencji.

Żaden problem, można go używać do celów komercyjnych. Jedyna różnica jest taka, że wersje indywidualne są na stałe przypisane do jednego człowieka, czyli jeśli kupisz licencję i zarejestrujesz na siebie to tylko ty możesz z niej korzystać. Jeśli miałby korzystać ktoś jeszcze, wtedy potrzebny jest ten pakiet dla firm. Zobacz zresztą tutaj: https://forums.adobe.com/thread/1602831

Dzięki, to dobra wiadomość.