Photoshop - zmiana pozycji animacji (video)

Witam,

Mam pytanie odnośnie tworzenia animacji video w Photoshopie. Żeby wyjaśnić o co mi chodzi posłużę się zrzutem ekranu:

Otóż chciałbym przemieścić różę wiatrów z punktu 1 do punktu 2 w jakimś zadanym przedziale czasu. Tworzę nową grupę i korzystam z opcji “position” ustawiam punkt początkowy i końcowy, wszystko dobrze, ale obiekt przesuwa się po linii prostej (czerwona), a ja chciałbym żeby on sobie poszedł takim łukiem (zielona linia) lub jakąkolwiek zadaną drogą. Czy w Photoshopie coś takiego jest w ogóle możliwe? Pytam dlatego że w programie do edycji video, którego używam nie ma opcji animacji, a tu potrafię zrobić tylko po linii prostej. Wiem, że jest pewnie wiele programów które by to zrobiły, tylko po pierwsze już zainwestowałem w to co mam, a po drugie pewnie musiałbym się uczyć kolejnych od postaw. Może po prostu nie wiem jak to zrobić w Photoshopie…

Photoshop nie służy do edycji video, jak chcesz zrobić animację gif to jeszcze ujdzie. Nie wierzę też, ze program do montażu video nie posiada opcji animacji.

Co do samego pytania to zobacz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=2ZRmJGKPVro

Jasne, że główne zastosowanie Photoshopa jest inne niż montaż video, ale widziałem już na prawdę ciekawe filmy zrobione tylko i wyłącznie w Photoshopie. Ja do montażu video używam Wondershare Filmora. Taki mam w firmie. Nie widzę tam opcji zrobienia tego co opisałem tu powyżej. Ale ten Adobe Animate wygląda nieźle i chyba stosunkowo prosty. Ja też nie montuję nie wiadomo czego, jestem w tym wszystkim samoukiem. Na ten moment bardziej mi chodzi o osiągnięcie efektu niż jakieś wodotryski. Dzięki za odpowiedź.