PHP 5.3 - problem z podpięciem go do Apache 2.2.14

Przy okazji reinstalacji systemu Windows XP postanowiłem że zmienię wersję PHP na serwerze na 5.3. Niestety sposób, który pozwalał na podłączenie PHP 5.2.x do Apache nie działa w przypadku PHP 5.3.1.

W wersji 5.3 ściągałem PHP w wersji .zip i rozpakowywałem do katalogu C:\Program Files\PHP, potem kopiowałem pliki .dll do katalogów C:\Windows i C:\Windows\system32, plik php.ini do C:\Windows, po czym w pliku httpd.conf umieszczałem taki wpis:

LoadModule php5_module "c:/program files/php/php5apache2_2.dll"

AddType application/x-httpd-php .php

PHPIniDir "C:/Windows"

W wersji 5.3 nie zrobiłem coś takiego nie było pliku php5apache2_2.dll ale był php5apache.dll więc dałem taki wpis do php.ini

LoadModule php5_module "C:/Program Files/PHP/php5apache.dll"

AddType application/x-httpd-php .php

PHPIniDir "C:/Windows"

Niestety serwer nie chce się uruchomić - wywala błąd, że plik C:/Program Files/PHP/php5apache.dll nie istnieje - szukałem w googlach, ale jakoś nie udało mi się znaleźć odpowiedzi dlaczego. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Też miałem ten problem, znalazłem w necie odp. że trzeba zessać wersję kompilowaną w VC6 thread-safe i tam ponoć to jest. Nie sprawdzałem tego jeszcze bo nie miałem czasu więc głowy nie dam czy faktycznie to tak jest.

Wielkie dzięki - miałem wersję VC6 non-thread-safe, teraz pobrałem tą, o której pisałeś i działa.

To przy okazji Ty pomogłeś mnie potwierdzając prawdziwość tej informacji :wink: W końcu sobie PHP 5.3 będę mógł zainstalować, bo tkwiłem na 5.2 właśnie z uwagi na ten sam problem o którym pisałeś.