PHP 5.3 - problem z podpięciem go do Apache 2.2.14


(Szarex2 0) #1

Przy okazji reinstalacji systemu Windows XP postanowiłem że zmienię wersję PHP na serwerze na 5.3. Niestety sposób, który pozwalał na podłączenie PHP 5.2.x do Apache nie działa w przypadku PHP 5.3.1.

W wersji 5.3 ściągałem PHP w wersji .zip i rozpakowywałem do katalogu C:\Program Files\PHP, potem kopiowałem pliki .dll do katalogów C:\Windows i C:\Windows\system32, plik php.ini do C:\Windows, po czym w pliku httpd.conf umieszczałem taki wpis:

LoadModule php5_module "c:/program files/php/php5apache2_2.dll"

AddType application/x-httpd-php .php

PHPIniDir "C:/Windows"

W wersji 5.3 nie zrobiłem coś takiego nie było pliku php5apache2_2.dll ale był php5apache.dll więc dałem taki wpis do php.ini

LoadModule php5_module "C:/Program Files/PHP/php5apache.dll"

AddType application/x-httpd-php .php

PHPIniDir "C:/Windows"

Niestety serwer nie chce się uruchomić - wywala błąd, że plik C:/Program Files/PHP/php5apache.dll nie istnieje - szukałem w googlach, ale jakoś nie udało mi się znaleźć odpowiedzi dlaczego. Czy ktoś mógłby mi pomóc?


(M@ster) #2

Też miałem ten problem, znalazłem w necie odp. że trzeba zessać wersję kompilowaną w VC6 thread-safe i tam ponoć to jest. Nie sprawdzałem tego jeszcze bo nie miałem czasu więc głowy nie dam czy faktycznie to tak jest.


(Szarex2 0) #3

Wielkie dzięki - miałem wersję VC6 non-thread-safe, teraz pobrałem tą, o której pisałeś i działa.


(M@ster) #4

To przy okazji Ty pomogłeś mnie potwierdzając prawdziwość tej informacji :wink: W końcu sobie PHP 5.3 będę mógł zainstalować, bo tkwiłem na 5.2 właśnie z uwagi na ten sam problem o którym pisałeś.