Php 5: programowanie obiektowe i mysql jaka ksiażka?

Jaką książkę polecacie zakupić żeby się nauczyć obiektowego programowania??

Czy opłaca się kupić książkę??

Mam do wydania max 100zł i chciałbym jakieś 2 książki kupić do php i jakąś do mysql jakie polecacie??

Podstawy php znam ale chcę się jeszcze douczyć ale wole z książki niż internetowych kursów.

Dodane 14.07.2011 (Cz) 19:17

Czy nikt nie zna książek do php lub mysql??

sprzedam ci super ksiazke, ja tez sie ucze tylko z ksiazek tyle ze ja juz przerobiłem, naprawde godna polecenia i w dobrym stanie gg 1421397

Podaj tytuł.

No podaj tytuł.

PHP6 i MySQL5 Dynamiczne strony WWW

To musi być ciekawa książka jeśli widzę że jest z 2009 roku i opisuje php6 w szczególności że aktualnie stabilna wersja to 5.3.6 :slight_smile:

ta książka nie opisuje PHP6, z tym że jest ciekawa się zgodzę, bo tworzy się w niej coś konkretnego a nie jest zbiorem teoretycznych zasad, których nie ma sensu czytać bo i tak się tego nie zapamięta… jak na przykład PHP VADEMECUM PROFESJONALISTY, od razu to sprzedałem - beznadziejna pozycja, zero konkretu tylko sama teoria, a przykłady baaaardzo amatorskie, jak na taką objętość książki i tytuł - dno. A po tej pozycji która podałem sam stworzysz CMS do strony, forum, sklep

“PHP i MySQL Vademecum Profesjonalisty” - posiadam tą książkę i sobie chwalę najpierw trzeba poznać dobrze teorię żeby później się nie zacinać na trudniejszych rzeczach. Pozdro.

Mój kolega ma tą ksiazkę ja zastanawiałem się nad zakupem książki

Co o tym sądzicie czy to dobra książka??

nie jest dobra

Co do PHP, żadna obecnie książka dobra nie będzie - osobiście poleciłbym Ci zaczęcie od C++ i Javy - PHP przyjdzie sam - w sensie podstawy^^.

Za dużo zmienia się w samym języku, żeby bazować na czymś opracowanym dla pierwszych wersji 5.3, a co dopiero 5.2 i starszych.

Pozdrawiam GioWDS.

A ja polecam uczyć się z internetu. :slight_smile: Wystarczy poszukać, wiem z własnego doświadczenia.

Ja aktualnie przerabiam “PHP i MySql Tworzenie stron www, vademecum profesjonalisty wydanie czwarte” (900+stron, od podstawowych rzeczy do zaawansowanych, + bezpieczenstwo itd ) - fajnie sie czyta:)