[PHP] Ciągłe includowanie z poziomu mojej strony

Witam mam nietypowy problem otóż:

  1. Mam zwykła stronę: INDEX.php

  2. Następnie do niej dokładam includowany skrypt “pafiledb” który ma pod sobą masę katalogów i obsługiwany jest zdalnie

  3. Chciałbym się właśnie dowiedzieć jak zrobić aby po kliknięciu w tym includowanym skrypcie nadal być na mojej stronie INDEX.php a nie przechodzić na nową stronę w katalog (skreślona)

przykładem może być właśnie ta strona: http://pliki.webhelp.pl/index.php?actio … roz=&id=38

Otóż nie wiem jako oni zaaplikowali skrypt na swojej stronie ale gdy klinkie sie na jakis link w kategorii Download pozostaje sie nadal w tym samym położeniu, znaczy na tej samej stronie. W moim przypadku gdy includowalem “index.php” skryptu pojawiał sie na mojej stronie, ale gdy kliknąłem na jakiś już link w nim przenosiło mnie na jego standardowe zewnętrzne strony tego skryptu.

Mój nietypowy problem w postaci obrazkowej

czekam na pomoc w tej sprawie :slight_smile:

pozdr.

moznaby zrobić funkcje zamieniającą w include’owanym pliku

wtedy $_GET[‘p’] byloby scieżką do pliku ktory ma byc include’owany

jedyny moj pomysl ale to moze byc trudne badz niewykonalne :oops:

Tutaj przykład w podobnym temacie (z użyciem iframe, jednak zaznaczyłeś że to nie tak ma być):

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=167503

W sumie pomysł cobra000cobra nie jest zły.

Przedstawię jak ja bym to widział:

Tworzymy dodatkową zmienną GET - $_GET[‘dz’].

W miejscu gdzie ma być wszystko includowane - robimy wyjątkowe sprawdzanie istnienia tejże zmiennej, obrabiamy wszystkie pozostałe parametry z adresu i … includujemy na zasadzie:

Reszta zależna od budowy strony - niebardzo rozumiem przedstawiony schemat, a w połączeniu ze stroną przykładową, która została podana - już kompletnie.

Załóżmy że dotarliśmy do bloku, w którym “dalsze includowanie po …” i teraz co? Otwiera się w nowym oknie?

Bo tam jest napisane - przejście na nową stronę - wewnątrz Twojego szablonu (w obrębie index.php), czy przekierowanie na stronę ze skryptem?

bloki w tych niby stronach :slight_smile: to tylko obszar includowania nie ramka iframe…

problem w tym ze działanie skryptu odbywa sie tylko poprzez jego katalog i gdy kliknę na jakiś link który ten skrypt posiada przenosi mnie na jego strony (w zależności czy stosuje ramke _self czy _top), a chciałbym aby był ciągle w tym samym obszarze includowanym na moich stronach nie wychodząc poza nie. Czyli mówiąc krócej chce aby ten includowany już skrypt działał z poziomu tylko mojej strony, tak jak ci panowie zrobili na http://pliki.webhelp.pl/index.php?actio … roz=&id=38, ponieważ jak zauważycie używają oni oddzielnego skryptu do Download-u (nazwa skryptu, wersja i rok pod tabelką). ten skrypt jest przystosowany do działania poza obrębem strony i ja bym chciał go właśnie tak samo zaaplikować u mnie aby u mnie działo sie z poziomu mojego site’u

Czy teraz nieco mnie zrozumiano? :wink:

EDIT: Przykładem może być tez ta stronę: http://forums.psxforum.com/ jak oni włożyli na swoja stronę po środku forum phpbb i klikając na jakiś link w tym forum nadal jest ta sama cześć strony i nie wychodzi sie poza nią (bo wiadomo ze skrypt tego forum pracuje na swoich stronach). Jak oni do tego doszli ze wszystko dzieje sie z poziomu ich strony? :slight_smile: