Php czy cms co lepsze

mam pytanie ktore mie dreczy od pewnego czasu bo nie wiem czy lepiej na cmsie robic strony np jomali lub php fusion czy samaemu pisac w php np. bo po co sie uczyc php itd jak mozna na cmsie zrobic prosze o odp dlaczego warto sie uczyc php albo nie warto.

Witaj,

bo po co sie uczyc php

Moim zdaniem możesz uczyć sie php, i korzystać z cmsów. A swoją wiedzę o programowaniu możesz wykorzystywać poprzez pisanie modów do cmsów.

Z czasem jak Twoja wiedza będzie coraz większa możesz napisać własny cms i postawić na nim stronę www.

ok a np co sie bardziej oplaca napisac strone php+html+css i grafika czy darmowy jakis cms np php fusion

Boshi, jeżeli nie chcesz uczyć się PHP od podszewki, co naprawdę trochę trwa, to jakiś cms to w sam raz dla ciebie, no a jeżeli chcesz wiedzieć, co ta stronka dokładnie robi, oprócz tego, że się wyświetla, to ucz się php, kup jakąś książkę, jak będziesz dużo umiał, to cmsy sam będziesz robił, wpierw takie prymitywne, proste, ale z czasem coś tam będzie wychodzić. Osobiście polecam ci naukę, sam się uczę, kupiłem książkę i podoba mi się to, szczególnie jak ludzie widzą stronkę i mówią “fajna, fajna, jak ty to zrobiłeś” pozdrawiam, Łukasz

co sie bardziej oplaca napisac strone php+html+css i grafika czy darmowy jakis cms np php fusion

To już musisz sam stwierdzić. Możesz teraz założyć stronę na jakimś ogólnodostępnym cms`ie, a równocześnie pisać własną stronę od 0 napisaną przez Ciebie.

ok dzieki mam ksiazke mysle ze dobra php +mysql vademekum profesjonalisty ucze sie z niej po trochu ale fktycznie zeby to pojac trzeba troche poswiecic czasu a zreszta napisana strona od 0 wieksza satyswakcja

Dlatego ucz się ;]

Też mam tą książkę i tam są same konkrety, to co najważniejsze w naucę, oczywiście jakieś tam szczegóły też się przydają, pozdrawiam

ucze sie ucze i tworze strone w cmsie i bede prowadzil strone oraz uczyl sie jak mi tu polecono dzieki za odp pozdro :lol: :smiley: :smiley:

boshi , wyedytuj swoje posty i popraw w nich pisownię!

adpawel - jestem dyslektykiem i nie wszysktie wyrazy napisze porpawnie zrozum

To ściągnij sobie FF, które podkreśla błędy…