[PHP][FCKeditor] nie zapisje rekordu?

Cześć

Treścią na stronie zrządzam za pomocą Fckeditor’a.

W przypadku kopiowania z Worda za pomocą przycisku “kopiuj z Worda”(2007 tylko pod tym sprawdzałem) treści, rekord nie zostaje zapisany do bazy danych. Otrzymuję taki komunikat - “A session had already been started - ignoring session_start()”. Kopiowanie z Worda treści jako czysty tekst, przebiega prawidłowo. Ta sytuacja ma miejsce pod IE, pod FF jest OK

Proszę o pomoc

Niestety ze śmieciami jakie daje Word nic sobie dobrze nie radzi. Proponuje ci wstawiać treść jako zwykły tekst, przycisk powinien być zaraz obok tego do wstawiania z Worda, a później formatować treść za pomocą Fckeditora, w końcu on do tego służy.

A o środowiskach programowania wspierających język PHP, to słyszeliście. ?

Jeżeli bierzesz się za programowanie w PHP, to podejdź do tego poważnie, Word NIE służy do tworzenia aplikacji PHP, Fckeditor również do tego NIE służy!

Na początek polecam coś prostego np. Notepad++, a jak nabierzesz wprawy to polecam środowisko Eclipse for PHP. Te środowiska PRZEZNACZONE są do programowania.

P.S. A otwórz sobie tą stronkę zrobioną w Wordzie w zwykłym notatniku to zobaczysz ile setek linijek kodu zostało tam niepotrzebnie dodanych.

P.S. 2 “session had already been started - ignoring session_start()” - błąd ten informuje iż w innym pliku, lub w tym samym po raz drugi rozpocząłeś już sesję. Jak już wspomniałem otwórz tą stronę w zwykłym notatniku (Notepad++) i poszukaj wszystkich wywołań “session_start()”

Jeżeli jest więcej niż jedno takie wyrażenie, to resztę usuń.

Pozdrawiam :slight_smile:

kalamita, Ty wiesz co to FCKeditor (obecnie CKEditor) i do czego służy ?? - chyba nie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/FCKeditor

a tu masz demo http://ckeditor.com/demo

Z jednym się zgadzam, wygląda że obsluga sesji jest zwalona. Radził bym najpierw to sprawdzic, a dopiero potem zająć się edytorem.

Jesli to stary FCK, to zalecał bym przesiadkę na CKEditor 3.0.1.

Sam z niego nie korzystałem już dawno, więc nie wiem jak tam wygląda obsluga formatowania wordowskiego - powinien to trochę porządkować. Zawsze też można sprawdzić TinyMCE.

Tak czy owak, czy to czysty tekst czy sieczka z worda - nie powinno być problemu, a skoro jest to na 99% wina skryptu nie zaś edytora.

Dziękuję za zainteresowanie

Szanowny “kalamito”

W moim poscie nie napisałem iż stronę PHP tworzę w Fckedito’rze, tylko zarządzam(użytkownik) treścią, i ona jest zapisywana do bazy. Użytkownik przecież nie musi znać znaczników HTML, BBCodów a właśnie ten edytor ma pomagać przy wprowadzaniu i formatowaniu tekstu w bardzo podobny sposób np. jak w Wordzie.

Sprawdzałem, i nie znalazłem by session_start było 2X

Jak tekst jest wprowadzany przy pomocy “wklej czysty tekst” jest OK - rekord jest zapisywany i nie ma znaczenie pod którą przeglądarką jest to jest wykonywane, sprawdzałem IE, FF, Chrome. Czy jak session_start było 2X operacja ta przebiegła by prawidłowo?

Jeszcze raz powtarzam, iż sytuacja(“wklej z Worda”) ta ma miejsce tylko pod IE - jest dobrze FF, Chrome.

Pozdrawiam

ręce opadają jak piszecie w czym tworzycie aplikacje PHP … ale to Wasza sprawa …

raak07

Może rozpoczynasz sesję po wysłaniu do przeglądarki nagłówka HTTP, może próbujesz zapisać do sesji nieistniejącą zmienną, może operujesz zmiennymi sesji w niewłaściwy sposób … powodów może być dużo. Wklej kod źródłowy, może uda mi się pomóc.

Pozdrawiam :slight_smile:

Człowieku, czy Ty wiesz co to jest FCKEditor i jakie to narzędzie ma funkcje? Mimo, że api podał linki do takich informacji widać, że z tego nie skorzystałeś. Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem i nie krytykujcie innych za coś czego nie rozumiecie!

Jak to napisałeś “ręce opadają”…

Wybacz raak07, że piszę post nie wnosząc nic do tematu, ale chyba mnie rozumiesz.

Cześć

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi.

Jeszcze raz “rzuciłem okiem” na kod i znalazłem błąd, jednak było 2X session_start() mea culpa.

Pozdrawiam