PHP formularz kontaktowy texarea

A nie lepiej np. wstawiać :slight_smile: i wtedy to przy php zamienić na obrazek?

Coś w tym stylu:

$comment = str_replace (":)", "", $comment);[/code]




Edit:



Równie dobrze można utworzyć funkcje smile

[code] <?php function smile(){ ?> :) :( :C ;Y :i) :Q) ?php } $comment = str_replace (":)", " smile.gif

hmm można, nawet lepiej gdyby były emoty, ale mógłbyś mi to pokazać jak by to wyglądało w moim formularzu ?

Bo w php to na razie jestem noga ;(

Dzięki :slight_smile:

Pozdrawiam

Ja bym proponował w formularzu wstawiać uśmieszki, teksty (np :),;(,[zly]), i potem w php przy użyciu funkci str_replace() podmieniać ja na konkretną grafikę. Do funkcji str_replace możesz przekazać jako pierwszy parametr tablicę ze znakami do konwersji, a jako 2gi parametr, odpowiadające linki z grafiką.

To to samo jak podałem u góry

Może coś takiekgo:

No tylko mi chodzi o to żeby stworzyć 2 tablice, jedną z emotami, a 2gą z grafiką emotów, i wtedy do str_replace, przekazać te 2 tablice.

Panowie… Ja tu mało co rozumiem o czym Wy mówicie :smiley:

Po prostu w moim formularzu w polu na treść (texarea) chcę mieć parę emotikonów które po kliknięciu są w polu textarea, a potem wysłane razem z treścią do mnie na maila :slight_smile:

A w tym skrypcie co ja dałem to by się niedało np zamiast :heart: to jakis emot (img src) ??

Widzę że podajecie różne kody, ale moglibyście wrzucić je do mojego formularza, bo ja nie mam pojęcia gdzie je powklejać, tak aby wszystko działało?!

Za wszystko dzięki, pozdrawiam

No to ja wyklułem coś takiego:

<?php

$text = $_POST['text']; //text zamien na dowolny opis pola w formularzu

$znaczki = array('',''); //tu wpisujesz po kolei znaczki z text z formularza, które w formularzu wstawiasz

$grafika = array('', ''); //a tu ich graficzne odpowiedniki

echo str_replace($znaczki, $grafika, $text); //a tu konwersja znaczkow na grafike 

php?>[/code]