[PHP]Formularz kontaktowy

Witam

Znalazłem taki kod formularza kontaktowego ale nie bardzo znam się na php więc mógłby mi ktoś powiedzieć co jest odpowiedzialne za to aby wszystkie pola zostały wypełnione.Chodzi o to aby wypełnienie wszystkich pól było nie obowiązkowe.Da się zrobić tak?

Oto ów kod:

<?php

if(empty($_POST['submit'])){

?>

| imię: | |
| e-mail: | |
| treść wiadomości:  | |
|   | |

<?php }elseif(!empty($_POST[‘imienazwisko’]) && !empty($_POST[‘email’]) && !empty($_POST[‘trescwiadomosci’])){ /* Funkcja sprawdzająca poprawność E-Maila */ function SprawdzEmail($email) { if (!eregi("^[_.0-9a-z-]+@([0-9a-z][0-9a-z-]+.)+[a-z]{2,4}$" , $email)){ return false; } return true; } if(SprawdzEmail($_POST[‘email’])){ /* Tworzymy szkielet wysyłanej wiadomości */ $adresemail=“XXXXXX”; $ip=$_SERVER[‘REMOTE_ADDR’]; $host=gethostbyaddr($_SERVER[‘REMOTE_ADDR’]); $wiadomosc=“Od: $_POST[imienazwisko] ($_POST[email])\nIP: $ip, HOST: $host\n\n$_POST[trescwiadomosci]”; $nadawca=“From: $_POST[email]”; @mail($adresemail, “Formularz kontaktowy”, “$wiadomosc”, “$nadawca”) or die(‘Formularz nie został wysłany’); echo “Dziękuję, mail został wysłany.”; }else{ echo “Wprowadzony adres e-mail jest niepoprawny”; } }else{ echo “Wypełnij wszystkie pola formularza”; } ?>[/code]

Formularz sprawdza imię i nazwisko,email oraz treść jeśli nie chcesz żeby sprawdzało emaila to oto formularz

<?php

    if(empty($_POST['submit'])){

    ?>

| imię: | |
| e-mail: | |
| treść wiadomości:  | |
|   | |

<?php }elseif(!empty($_POST[‘imienazwisko’]) && !empty($_POST[‘trescwiadomosci’])){ /* Funkcja sprawdzająca poprawność E-Maila */ function SprawdzEmail($email) { if (!eregi("^[_.0-9a-z-]+@([0-9a-z][0-9a-z-]+.)+[a-z]{2,4}$" , $email)){ return false; } return true; } if(SprawdzEmail($_POST[‘email’])){ /* Tworzymy szkielet wysyłanej wiadomości */ $adresemail=“XXXXXX”; $ip=$_SERVER[‘REMOTE_ADDR’]; $host=gethostbyaddr($_SERVER[‘REMOTE_ADDR’]); $wiadomosc=“Od: $_POST[imienazwisko] ($_POST[email])\nIP: $ip, HOST: $host\n\n$_POST[trescwiadomosci]”; $nadawca=“From: $_POST[email]”; @mail($adresemail, “Formularz kontaktowy”, “$wiadomosc”, “$nadawca”) or die(‘Formularz nie został wysłany’); echo “Dziękuję, mail został wysłany.”; }else{ echo “Wprowadzony adres e-mail jest niepoprawny”; } }else{ echo “Wypełnij wszystkie pola formularza”; } ?>[/code]

Coś nie tak

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/XXXXXXXXXXXXXXXXX/public_html/index.php on line 2


Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX/public_html/index.php on line 2

Coś źle wstawiłeś…

http://mateuszsurma.pl/smieci/form.php <- skrypt na moim serwerze

Tak, wiem mój błąd.

Ale miało nie sprawdzać maila.Ja chciałem tak na prawdę usunąć tą tabelkę.Z tą częścią sobie poradzę ale trzeba żeby nie sprawdzało.

Wprowadzony adres e-mail jest niepoprawny

Łap ten http://www.egrafik.pl/php-jak-zrobic-fo … ,1391.html

Widziałem to ale nie wiedziałem co i jak.

A w tym pierwszym się nie da tak zrobić jak prosiłem?

Przecież masz 2 kody wystarczy je połączyć na końcu porady jest cały kod czyli

<?php

if($_POST[‘wyslij’]) //Gdy wcisniety jest przycisk wyslij w formularzu

{

    mail(‘webmaster@strona.pl’, $_POST[‘temat’], $_POST[‘komentarz’], ‘From: ‘.$_POST[‘email_nadawcy’]);

}


else

{

?>



    //index.php = plik, ktory sie wykona po wyslaniu formularza

    E-Mail: 

    Temat: 

    Komentarz: 





<?php

}

?>

Ten kod musisz wkleić tam gdzie chcesz mieć formularz czyli np podstronie kontakt