[PHP i HTML] Menu rozwijane - pobieranie z niego wartości liczbowej i X krotne powtarzanie skryptu PHP


(Riordianin) #1

Pragnę stworzyć skrypt, który po wybraniu z menu wartości lub jej wpisaniu powtórzy skrypt X krotnie (tyle ile użytkownik wybrał)


(Szymad) #2

Mógłbyś to dokładniej napisać? Chodzi Ci zapewne o zwykłą pętlę for:

Wartość możesz wziąć z GET.


for ($i = 1; $i <= $_GET['zmienna']; $i++) {
    echo $i;
}

http://bit.ly/1ofW4pG


(Riordianin) #3

Ok, fakt, troszkę nazbyt szybko pisane.

A więc tworzę skrypt do wysyłania emaili X razy. (przypomnienia, np. 2 razy na dzień itd)  mam z powtarzaniem skryptu X razy, pierw na moim emailu sprawdzę czy zadziała wysłanie 10 wiadomości szybko (jedna za drugą = spam) a potem zwolnię skrypt, aby wysyłało je np. z godzinną przerwą. 


(rycerz2000) #4

Formularz html żeby się dowiedzieć ile razy ma być wykonany skrypt. Do powtarzania skryptu pętla for. 

Ok skrypt powinien działać będzie wysyłał email tyle razy ile wpisze użytkownik (jeden za drugim). Ale

 

zwolnię skrypt??  tak się nie da. Trzeba wykonać skrypt co określony czas określoną ilość razy. Do tego będzie potrzebny cron.

Jeszcze takie pytania: 1. Masz Windowsa czy Linuksa?  2. Gdzie testujesz skrypty? (serwer lokalny: WebServ, Krasnal, itd. czy na darmowym hostingu)

Jeżeli Windowsa tak jak ja to polecam ci założyć konto na hostinger.pl link: http://www.hostinger.pl/zamow  tam dodasz skrypt (ze stroną na której będzie)  i utworzysz zadanie cron które będzie wykonywać skrypt co określony czas.


(Szymad) #5

CRON?


(slepciu) #6

CRON  - wg Wikipedi “uniksowy demon zajmujący się okresowym wywoływaniem innych programów”, najprościej rzecz ujmując to taki harmonogram zadań, w którym ustalasz, że dany skrypt (np wysyłający maile) będzie się wykonywał sam co np 10 minut.


(Szymad) #7

Nie, nie o to mi chodziło. Wiem, co to cron. Nie doczytałem wypowiedzi rycerza.