PHP i HTML - pare pytań

Cześć. Ostatnio zauważyłem że niektóre strony są “połączone z forum” tzn, że na stronie gdzie są newsy znajduje się normalna wieadomość i jak trzeba komentować to wtedy pojawia się to na forum i chciałbym właśnie takie coś zrobić u siebie ale nie wiem jak i szukam pomocy(takie coś jest na stronie http://www.kage.pl). Drugi problem dotyczy spisu podstron i reklamy. (np na http://www.ssjpower.net) Chciałbym zrobić tak, żeby spis treści był zmieniony raz i te zmiany pojawialy się na każdej podstronie taksamo reklamy. Proszę o linki do poradników tylkko w miarę prostych do zrozumienia bo mam tylko 14 lat lub kontakt na gg:1990651

I chciałbym jeszcze dodać, że potrzebuje wiedzy na temat przesuwania na srodek layoutu ponieważ znajduje się z samej lewej strony, lub pomocy by lay sam przystosowywał się do rozdzielczości.

to może w javascript’cie? Tu jest coś na ten temat.

A tego drugiego nie wiem :slight_smile:

W stylach CSS:

body{

margin: 0px auto;

width: 1000px; // lub inna wartość, ale być musi.

}

To nie wystarczy.

Zajrzyj tutaj: http://jarek.cal.pl/artykuly.php pierwszy artykuł “Centrowanie strony”

dziękuje bardzo mi to pomogło tzn. ten ostatni link. A wiecie jak zrobić by link podkreślał się przerywaną linią i dodatkowo jeszcze raz proszę o pomoc przy połączeniu strony z forum bym mogł napisać temat na forum i pojawiał się na stronie wraz z linkami do komentarzy, avatarem, kolorem nicku, oraz prefiksem. To jest podobne do portalu forum tylko żeby zamiast portalu była moja strona z moim desem.

a { text-decoration: none; border-bottom: 1px dashed #000000; }

thx. zrobilem juz wiekszosc rzeczy a teraz mam jedną prośbę, aby ktoś mógłby zrobić tak by nie było tabelki jak to jest:

newsyphphb0.png

a tu kod:

? 

$fid = "1";  


define("IN_PHPBB", true); 

$phpbb_root_path = $path.""; 

include($path."forum/language/lang_polish/lang_main.php"); 

$board_config['smilies_path']=$path."forum/images/smiles"; 

include($path."forum/includes/bbcode.php"); 

$template=new template(); 



$sql="SELECT `topic_id`,`forum_id`, `topic_title`, `topic_poster`, `topic_time`, `topic_replies`, `topic_status`, `topic_vote`, `topic_type`, `topic_first_post_id` FROM ".TOPICS_TABLE." WHERE `forum_id` = ".$fid." ORDER BY `topic_type` DESC , `topic_id` DESC LIMIT 3"; 


$result = $db-sql_query($sql); 

if( !$result )die("Blad0"); 

while( $co = $db-sql_fetchrow($result) ) 

{ 

$user_id = $co['topic_poster']; 

$post_id = $co['topic_first_post_id']; 

$topic_id = $co['topic_id']; 

$post_time = $co['topic_time']; 

$replies = $co['topic_replies']; 

$title = $co['topic_title']; 

$status = $co['topic_status']; 

$vote = $co['topic_vote']; 

$type = $co['topic_type']; 


    $sql1 = "SELECT `username` from ".USERS_TABLE." WHERE user_id like ".$user_id." LIMIT 1"; 

    $result1 = $db-sql_query($sql1); 

    if( !$result1 )die("Blad1"); 

    $co1 = $db-sql_fetchrow($result1); 

    $nick = $co1['username']; 


  $sql2 = "SELECT `post_text`,`bbcode_uid` from ".POSTS_TEXT_TABLE." WHERE post_id = ".$post_id." LIMIT 1"; 

  $result2 = $db-sql_query($sql2); 

  if( !$result2 )die("Blad2"); 

  $co2 = $db-sql_fetchrow($result2); 

  $text= $co2['post_text']; 

  $bbcode_uid= $co2['bbcode_uid']; 


$data = date("d.m.Y",$post_time); 



$nick=($user_id != "-1") ? "$nick" : "Gosc"; 


$title="

“.$title.”

“; if($vote==1)$title=”[Ankieta] $title"; if($type==1)$title="[Przyklejony] $title"; elseif($type==2)$title="[Ogloszenie] $title"; else $title="$title"; echo("

| $title |
| napisal: $nick @ $data “); $text = make_clickable($text); $text = smilies_pass($text); $text = nl2br($text); $text = bbencode_second_pass($text, $bbcode_uid); echo($text); echo(”
Komentarze ( “.$replies.” )
“); echo(”
"
");

echo(" |
"); } echo(“Archiwum”); ?[/code]

To są CMS-y z wbudowanym forum :slight_smile: