PHP i MSQL - od czego zacząć?

Witam wszystkich.

Chciałbym napisać własną stronę w PHP z użyciem bazy MySQL.

Chciałbym dowiedzieć się jak za pomocą formularza (z poziomu mojej strony -> taki jakby panel admina) dodawać/edytować/przypisywać do kategorii i usuwać rekordy w bazie MySQL oraz jak stworzyć logowanie i rejestracje użytkowników.

Czy możecie podać jakieś linki, z których mógłbym się tego nauczyć?

Bardzo proszę o pomoc.

http://webmade.org/kursy-online/kurs-php.php

ja polecam jeśli nic nie wiesz to książeczkę

. do kupienia na allegro lub hellion

Link do wyszukiwarki tego forum. Identyczny temat powstaje w dosyć niewielkich odstępach - znajdzie się taki nawet na pierwszej stronie tego działu, wystarczy przewinąć okno. Masa linków do masy kursów, wystarczy 10 sekund szukania.

Ode mnie, znowu, php5-tutorial.com

a to będzie akurat głupi krok jeżeli się zdecydujesz. Ta książeczka to przetłumaczona dokumentacja, zbiór teorii.

najpierw zacznij od html/css a potem

PHP6 i MySQL5 Dynamiczne Strony WWW z serii “szybki start” jest idealna dla Ciebie

@up

ale koleś pisze już o szczegółach, czyli panel admina, a ty wyskakujesz z html/css. wnioskując po jego wypowiedzi to ma pewnie ogarnięte, a książka którą poleciłem tłumaczy takie sprawy bardzo dokładnie i na przykładach.

ps. to php6 to literówka czy ja o czymś nie wiem ??

w książce która podałem tworzy się CMS krok po kroku, od początku do końca. Zaczynajac od podstaw, deklaracje zmiennych, pętle i warunki na przykładach. Są także podstawy mysql (na prawde podstawy)

PHP6 literówka? to pytaj autora, ta ksiazka ma w nazwie PHP6 :slight_smile: może chcieli aby była aktualna i w przyszłości