[PHP i MySQL] Jak utworzyc plik na dysku za pomoca PHP


(Vion91) #1

Witam

Probuje napisac mini CMS do wlasnej strony www. I zrobilem cos takiego ze menu strony administruje za pomoca PHP i MySQL. A dokladniej mam w bazie danych taka tabele cms_menu i pola menu_id oraz menu_name. Nastepnie skrypt PHP wczytuje do strony menu z bazy danych. Dalej napisalem skrypt ktory pozwala na dodanie lub usuniecie z bazy danych menu. I teraz moje pytanie jak zrobic zeby dodajac do bazy danych nowa wartosc menu (menu_name) na dysku tworzyl sie plik php o takiej nazwie jak menu_name oraz jak to zrobic to w przypaku usuwania.


(Fiołek) #2

Podstawowe operacje IO się kłaniają. fopen z odpowiednimi parametrami i mamy nowy plik. "unlink" usuwa plik. Następnym razem zajrzyj do dokumentacji...


(Vion91) #3

Poszukałem w necie i znalazłem coś takiego http://www.webinside.pl/php/artykuly/86

Ale na moje oko na tej stronie nie ma o tworzeniu nowego pliku tylko o jego odczycie, zapisie i zamknięciu itp. Przepatrzałem również inne strony które udało mi się znaleźć i też na nich jest tylko o odczycie itp. Mógłbyś podać linka do dokumentacji w której jest opisane tworzenie nowego pliku ?


(Fiołek) #4

Ręce opadają... A strona php.net to co jest? Podałem przecież funkcje, rusz się i znajdź sobie! Google to nie jedyne miejsce do szukania!


(adpawl) #5

Tu masz wszystko wyjaśnione http://pl2.php.net/fopen

możesz jeszcze zobaczyc http://pl2.php.net/manual/pl/function.f ... ntents.php