PHP i MySQL - kilak pytań początkującego

Witam,

Dopiero zaczynam swa przygodę z PHP oraz MySQL. W związku z tym mam kilka pytań.

  1. Aktualny czas i data. Mam pewna tabelę a w niej m. in. kolumnę z datą dodania rekordu. Mam zrobiony formularz w html i kod w PHP. Chodzi mi o to aby w wybranym polu formularza było: 12.09.2012 19:16:34. Dobrze by było gdyby nie reagowała na edycję.

  2. Zaplanowanie dodania rekordu do bazy. Czyli w formularzu wpisuję kiedy chcę aby rekord został dodany.

  3. Autor rekordu. Domyślnie mam pole Autor w formularzu - jednak jest to samodzielne wpisywanie a chciałbym aby automatycznie pojawiła tam się nazwa użytkownika dodającego rekord oraz drugie pole z możliwością wybrania usera z listy (to wiem jak zrobić) - jeśli coś zostanie wybrane zawartość pola Autor zostanie tym zastąpiona…

Staram się z tym uporać już 4 dzień i nie wiem jak. Tak jak wspomniałem na początku jestem początkujący. Proszę o instrukcje jak mogę coś takiego osiągnąć.

Bardzo proszę o pomoc.

Dzięki bardzo, co do 2. to nie wiem do końca jak to załatwić być może Twoja metodą. Chodzi mi o coś takiego jak we wszystkich CMSach jest - ustawienie daty i godziny dodania rekordu - może jak przejrzę kod to na coś wpadnę…

http://stackoverflow.com/questions/2906 … r-new-rows