[PHP] - If nie działa

if(isset($_POST['up_news_click'])){$text = $_POST['up_news_text'];$id = $_GET['news'];mysql_query("UPDATE news SET text=".$text." WHERE id=".$id."");[/code]

Można wiedzieć, dlaczego to nie działa ?

Pozdrawiam

mysql_query(“UPDATE news SET text=’”.$text."’ WHERE id=’".$id."’");

popatrz na to za kazdym razem jak masz mysql statement w php czyli pomiędzy " " musisz dodac jeszcze ’ ’ na poczatku i na koncu np. ‘".$myuser."’

poprawilem już powyżej Twoja linie kodu daj znać czy działa (nie jestem expertem od php)

To też nie działa. Na samym początku tak miałem.

sprawdź co masz w veriables dodaj var_dump($text) i var_dump($id)

a jak to nie działa to sprawdź jakie masz data type przypisane do kolumn w table w mysql bo może próbujesz dodać varchar do int pola

Wszystko jest dobrze, ale nadal nie działa ;/

if (!empty($_POST["up_news_click"]))

{

sprawdz to i daj znac

jak sama nazwa wskazuje up_news_click jest to do kliknięcia. Więc jest to input typu submit więc !empty nic nie da

  1. Daj więcej kodu przed tym co masz, głównie chyba form, by mnie interesował.

  2. Czy sterowanie wchodzi do if’a (wyświetl sobie jakieś echo, jeśli nie jesteś pewny)

Oświeciłeś mnie, wcześniej update newsa chciałem przeprowadzić z zewnętrznego pliku, a teraz mam wewnątrz tego pliku, w którym wypisuję newsa. Ogólnie złą wartość przyjmował u mnie atrybut action. Wielkie dzięki za zainteresowanie.